site.btaУченици ще се надпреварват по стъпалата към Паметника на връх Шипка
BOBSTH 06:35:01 23-08-2019
MH1516BO.001 06:35
Габрово - Шипченска епопея - тържества
Ученици ще се надпреварват
по стъпалата към
Паметника на връх Шипка
Габрово, 23 август /Жанет Михова, БТА
Повече от 150 ученици са се записали за участие в скоростното изкачване на 894-те стъпала към Паметника на свободата на връх Шипка. Състезанието започва днес в 10,30 часа от подхода към паметника и ще продължи до 12,30 часа. Това съобщиха от областната администрация.
Ежегодното състезание е във връзка с честванията на 142-годишнината от Шипченската епопея и е атрактивен начин за съхранение на историческата памет за поколенията, посочиха организаторите от областната администрация.
В 12,30 часа на Паметника на свободата започва традиционният открит урок по история, който е под наслов "Бъди на Върха!". Тази година той ще е под формата на вдъхновяващ разговор на младежи с Дарин Маджаров, създателят на сайта за видеоуроци Уча.се.
В 17,30 часа в залата на Регионалната библиотека "Априлов - Палаузов" в Габрово ще е представянето на книгата на ген. Георги Вазов "Участието на българите в Освободителната война".
Събитията са част от програмата за националното честване на 142-годишнината от Шипченската епопея, която е под патронажа на Президента на Република България.
/МХ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина