site.btaОбщо 78 души са в стартовия списък на открития турнир по ускорен шахмат в село Кюлевча, съобщиха от Спортен клуб по шахмат "Шумен"

Снимка: Спортен клуб по шахмат "Шумен"

Общо 78 души са в стартовия списък на днешния открит турнир по ускорен шахмат в село Кюлевча. Организатори са Община Каспичан и Спортният клуб по шахмат „Шумен“. Турнирът е по швейцарската система, с контрола за игра 10 минути плюс две секунди добавени на ход. Главен съдия е Петромир Панайотов.

Осигурени са награди за класиралите се от първо до осмо място шахматисти, както и специални награди. Победителят в турнира ще получи 200 лева, носителят на втора награда – 150 лв., класиралият се трети – 100 лв. Финансови награди са предвидени за класиралите се до осмо място.

Предвидени са и специални награди за ветерани над 60 г., за юноши или девойки до 16 години, момчета или момичета до 14 години, деца до 10 години, жени и най-добре класирал се състезател от община Каспичан. Ще бъдат връчени и две утешителни премии. Общият награден фонд на турнира е 1300 лв.

Осигурен е транспорт от железопътната гара в Шумен до с. Кюлевча и обратно, съобщиха организаторите. Турнирът се състои за четвърта година. През 2023 г. имаше 99 участници от Шумен, Варна, Бургас, Русе, Разград, Стара Загора, Айтос, София и други градове, каза за БТА Петромир Панайотов.