site.btaОБНОВЕНА ЦИК прие решение за избраните депутати в 50-ото Народно събрание

ЦИК прие решение за избраните депутати в 50-ото Народно събрание
ЦИК прие решение за избраните депутати в 50-ото Народно събрание

Централната избирателна комисия (ЦИК) прие решение, с което обявява избраните за народни представители в 50-ото Народно събрание. Това стана на заседание на комисията, излъчвано на интернет страницата й.

Пълният списък на депутатите по многомандатните избирателни райони:

Благоевград

Станислав Иванов Богдански - "Има такъв народ"
 
Цвета Валентинова Рангелова - "Възраждане" 
 
Андрей Иванов Цеков - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Росен Димитров Желязков - ГЕРБ-СДС

Стефан Апостолов Апостолов - ГЕРБ-СДС
 
Костадин Томов Стойков - ГЕРБ-СДС
 
Георги Иванов Георгиев - ГЕРБ-СДС
 
Корнелия Петрова Нинова - "БСП за България" 
 
Ибраим Ибраимов Зайденов - Движение за права и свободи
 
Фатима Исмаил Йълдъс - Движение за права и свободи
 
Ахмед Ахмедов Вранчев - Движение за права и свободи
 
Бургас

Силви Кирилов Петров - "Има такъв народ" 
 
Борис Димитров Аладжов - "Възраждане" 
 
Звезделина Камелиева Каравелова - "Възраждане" 
 
Николай Денков Денков - "Продължаваме Промяната - Демократична България"

Димитър Георгиев Найденов - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Жечо Дончев Станков - ГЕРБ-СДС
 
Любен Любенов Дилов - ГЕРБ-СДС

Галя Стоянова Василева - ГЕРБ-СДС 
 
Андрей Стоянов Рунчев - ГЕРБ-СДС
 
Петър Георгиев Кънев - "БСП за България" 
 
Радостин Колев Колев - "Величие"
 
Севим Исмаил Али - Движение за права и свободи
 
Ешереф Кязим Ешереф - Движение за права и свободи
 
Фатме Хасан Рамадан - Движение за права и свободи

Варна

Тошко Йорданов Хаджитодоров - "Има такъв народ" 
 
Ивайло Симеонов Костадинов - "Има такъв народ" 
 
Костадин Тодоров Костадинов - "Възраждане" 
 
Коста Георгиев Стоянов - "Възраждане"
 
Светослав Тодоров Тодоров - "Възраждане" 
 
Даниел Максим Лорер - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Стела Димитрова Николова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Ивайло Христов Митковски - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Даниел Павлов Митов - ГЕРБ-СДС
 
Красен Кирилов Кралев - ГЕРБ-СДС
 
Бранимир Николаев Балачев - ГЕРБ-СДС
 
Кристиан Божидаров Ганчев - ГЕРБ-СДС
 
Павел Алексеев Христов - ГЕРБ-СДС
 
Борислав Гуцанов Гуцанов - "БСП за България" 
 
Юлиана Младенова Матеева - "Величие" 
 
Филиз Хакъева Хюсменова - Движение за права и свободи 

Велико Търново 
 
Андрей Иванов Чорбанов - "Има такъв народ"
 
Ангел Василев Янчев - "Възраждане" 
 
Людмила Николаева Илиева - "Продължаваме Промяната - Дмеокатична България" 

Костадин Георгиев Ангелов - ГЕРБ-СДС
 
Димитър Стойков Николов - ГЕРБ-СДС

Атанас Зафиров Зафиров - "БСП за България" 
 
Павлин Стефанов Петров - "Величие" 
 
Йордан Кирилов Цонев - Движение за права и свободи
 
Видин

Вера Иванова Александрова - "Възраждане" 
 
Любен Иванов Иванов - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Росица Любенова Кирова - ГЕРБ-СДС
 
Иво Севдалинов Цанев - Движение за права и свободи

Враца

Ивайло Василев Папов - "Възраждане" 
 
Деница Димитрова Симеонова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Красен Георгиев Кръстев - ГЕРБ-СДС
 
Мартин Николаев Харизанов - ГЕРБ-СДС
 
Генади Събков Събков - "БСП за България" 
 
Валентин Йовков Тончев - Движение за права и свободи 
 
Габрово

Даниел Петров Петров - "Възраждане" 
 
Явор Руменов Божанков - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Томислав Пейков Дончев - ГЕРБ-СДС
 
Юсеин Хасанов Вейселов - Движение за права и свободи
 
Добрич

Александър Атанасов Александров - "Има такъв народ" 
 
Константина Венциславова Петрова - "Възраждане" 
 
Деница Евгениева Сачева - ГЕРБ-СДС
 
Мая Йорданова Димитрова - "БСП за България" 
 
Ертен Белгинова Анисова - Движение за права и свободи 

Кърджали

Делян Славчев Пеевски - Движение за права и свободи
 
Байрам Юзкан Байрам - Движение за права и свободи
 
Айтен Байрям Сабри - Движение за права и свободи
 
Павлин Павлов Кръстев - Движение за права и свободи
 
Елван Бехчет Гюркаш - Движение за права и свободи
 
Кюстендил

Димчо Димитров Димчев - "Възраждане" 
 
Христо Богомилов Терзийски - ГЕРБ-СДС

Росица Симеонова Калинова - "Величие"

Николай Георгиев Златарски - Движение за права и свободи

Ловеч

Ивелин Първанов Първанов - "Възраждане" 
 
Николай Нанков Нанков - ГЕРБ-СДС
 
Ирена Николаева Негинова - "Величие"
 
Атидже Байрямова Алиева-Вели - Движение за права и свободи 
 
Монтана

Петър Николаев Петров - "Възраждане" 
 
Румен Димитров Христов - ГЕРБ-СДС
 
Димитър Иванов Аврамов - Движение за права и свободи 
 
Надя Йорданова Петрова - Движение за права и свободи 
 
Пазарджик

Стоян Николов Таслаков - "Възраждане" 
 
Ивайло Валентинов Шотев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Екатерина Спасова Гечева-Захариева - ГЕРБ-СДС
 
Стефан Неделчев Мирев - ГЕРБ-СДС

Дафинка Аспарухова Семерджиева - ГЕРБ-СДС
 
Петя Николаева Цанкова - "БСП за България" 
 
Искра Димитрова Михайлова-Копарова - Движение за права и свободи
 
Небие Исмет Кабак - Движение за права и свободи

Перник 

Димо Георгиев Дренчев - "Възраждане" 
 
Бойко Илиев Рашков - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Георг Даниелов Георгиев - ГЕРБ-СДС
 
Христина Иванова Георгиева - ГЕРБ-СДС
 
Плевен 

Христинка Илийчева Иванова - "Има такъв народ" 

Кирил Тодоров Тодоров - "Възраждане" 
 
Богдан Валериев Богданов - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Пламен Тачев Петров - ГЕРБ-СДС
 
Валери Пламенов Лачовски - ГЕРБ-СДС
 
Георги Страхилов Свиленски - "БСП за България" 
 
Христо Симеонов Борисов - "Величие" 

Марио Киров Рангелов - Движение за права и свободи
 
Пловдив

Танер Кадир Тюркоглу - "Има такъв народ" 
 
Ангел Жеков Георгиев - "Възраждане" 
 
Емил Янков Янков - "Възраждане" 
 
Манол Костадинов Пейков - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Йордан Яворов Иванов - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Стою Теодоров Стоев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 

Бойко Методиев Борисов - ГЕРБ-СДС
 
Даниела Кирилова Дженева - ГЕРБ-СДС
 
Георги Валентинов Георгиев - ГЕРБ-СДС
 
Деница Пламенова Николова - ГЕРБ-СДС
 
Иван Богомилов Петков - "БСП за България" 
 
Николай Георгиев Марков - "Величие" 
 
Пловдивски

Станислав Светозаров Балабанов - "Има такъв народ" 

Кръстьо Стоянов Врачев - "Възраждане" 
 
Димитър Валентинов Гюрев - "Възраждане" 
 
Катя Максимова Панева - "продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Цвета Вълчева Караянчева - ГЕРБ-СДС
 
Младен Николов Шишков - ГЕРБ-СДС
 
Иван Йовков Червенков - ГЕРБ-СДС
 
Веска Маринова Ненчева - "БСП за България" 
 
Дарин Димитров Георгиев - "Величие" 
 
Рамадан Байрам Аталай - Движение за права и свободи 
 
Ердуан Сали Мехмед - Движение за права и свободи

Разград

Гюнай Хюсмен Хюсмен - ГЕРБ-СДС
 
Хабибе Кязим Расим - Движение за права и свободи 
 
Мехмед Реджеб Салим - Движение за права и свободи
 
Едис Рухиев Даудов - Движение за права и свободи

Русе

Драгомир Стефанов Петров - "Има такъв народ" 
 
Златан Стоянов Златанов - "Възраждане" 
 
Иван Белчев Белчев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 

Георги Николаев Кръстев - ГЕРБ-СДС 
 
Николай Иванов Братованов - ГЕРБ-СДС

Иван Валентинов Иванов - "БСП за България" 
 
Ализан Нихат Яхова - Движение за права и свободи
 
Силистра

Маргарита Атанасова Генчева - "Възраждане" 
 
Милен Стойчев Делийски - ГЕРБ-СДС
 
Джевдет Ибрям Чакъров - Движение за права и свободи
 
Левент Орхан Мемиш - Движение за права и свободи
 
Сливен

Климент Пламенов Шопов - "Възраждане" 
 
Татяна Славова Султанова-Сивева - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Десислава Жекова Танева - ГЕРБ-СДС
 
Мария Щерева Белова - ГЕРБ-СДС
 
Деян Цанков Дечев - "БСП за България"
 
Хюсеин Хасан Хафъзов - Движение за права и свободи
 
Смолян

Красимир Митков Събев - ГЕРБ-СДС
 
Лариса Борисова Савова - "Величие"
 
Хайри Реджебов Садъков - Движение за права и свободи
 
Анджей Веселинов Джандев - Движение за права и свободи
 
Двадесет и трети изборен район – София

Павела Василева Митова - "Има такъв народ" 
 
Цончо Томов Ганев - "Възраждане" 
 
Виолета Радева Кърпачева - "Възраждане" 
 
Ивайло Георгиев Чорбов - "Възраждане" 
 
Кирил Петков Петков - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Божидар Пламенов Божанов - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Атанас Петров Атанасов - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Вяра Методиева Тодева - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Васил Стефанов Стефанов - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Надежда Георгиева Йорданова - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Венко Николов Сабрутев - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Александър Койчев Иванов - ГЕРБ-СДС
 
Тома Любомиров Биков - ГЕРБ-СДС
 
Николай Нидал Алгафари - ГЕРБ-СДС
 
Владимир Андонов Данаилов - ГЕРБ-СДС
 
Александър Руменов Ненков - ГЕРБ-СДС
 
Христо Танчев Проданов - "БСП за България" 
 
Георги Панчев Куков - "Величие" 
 
Тимур Ахмедов Халилов - Движение за права и свободи 
 
Двадесет и четвърти изборен район - София

Иван Стойнов Кючуков - "Има такъв народ" 
 
Йордан Христов Тодоров - "Възраждане"
 
Георги Хрисимиров Иванов - "Възраждане" 
 
Христо Любомиров Иванов - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Лена Здравкова Бориславова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 

Мартин Димитров Димитров - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Петър Василев Кьосев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 

Йордан Ивов Терзийски - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Рая Назар Назарян - ГЕРБ-СДС

Христо Георгиев Гаджев - ГЕРБ-СДС
 
Тервел Николов Георгиев - ГЕРБ-СДС
 
Михаил Иванов Ставрев - "БСП за България"
 
Етиен Херцел Леви - "Величие" 
 
Двадесет и пети изборен район - София

Петя Божидарова Димитрова - "Има такъв народ" 
 
Маргарита Иванова Махаева - "Възраждане"
 
Славчо Ангелов Крумов - "Възраждане" 
 
Рая Ангелова Иванова - "Възраждане"
 
Елисавета Димитрова Белобрадова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Кристина Николаева Петкова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Калина Бориславова Константинова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Венеция Огнянова Нецова-Ангова - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Йорданка Асенова Фандъкова - ГЕРБ-СДС
 
Анна Василева Александрова - ГЕРБ-СДС
 
Лъчезар Богомилов Иванов - ГЕРБ-СДС
 
Петър Николаев Николов - ГЕРБ-СДС
 
Калоян Емилов Методиев - "БСП за България"
 
Виктория Димитрова Василева - "Величие" 
 
Двадесет и шести изборен район - Софийски

Венцислав Михайлов Асенов - "Има такъв народ" 
 
Ангел Николаев Славчев - "Възраждане" 
 
Александър Димитров Симидчиев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Младен Найденов Маринов - ГЕРБ-СДС
 
Валентин Мирчов Милушев - ГЕРБ-СДС
 
Марин Василев Маринов - ГЕРБ-СДС

Иван Ивайлов Ченчев - "БСП за България" 
 
Цветан Иванов Енчев - Движение за права и свободи

Стара Загора

Александър Николов Вълчев - "Има такъв народ" 
 
Искра Михайлова Михайлова - "Възраждане" 
 
Даниел Станиславов Проданов - "Възраждане" 
 
Радослав Стефанов Рибарски - "Продължаваме Промяната - Демократична България"
 
Красимир Георгиев Вълчев - ГЕРБ-СДС
 
Маноил Минчев Манев - ГЕРБ-СДС

Илиана Петкова Жекова - ГЕРБ-СДС
 
Драгомир Велков Стойнев - "БСП за България" 
 
Красимира Петкова Нинова-Катинчарова - "Величие" 
 
Халил Реджепов Летифов - Движение за права и свободи 

Шендоан Ремзи Халит - Движение за права и свободи 
 
Търговище

Теменужка Петрова Петкова - ГЕРБ-СДС
 
Джейхан Хасанов Ибрямов - Движение за права и свободи
 
Неждет Джевдет Шабан - Движение за права и свободи
 
Джем Ямен Яменов - Движение за права и свободи
 
Хасково

Александър Стайков Марков - "Има такъв народ" 
 
Георги Николаев Георгиев - "Възраждане" 
 
Асен Васков Василев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Делян Александров Добрев - ГЕРБ-СДС
 
Георги Тенев Станков - ГЕРБ-СДС
 
Иван Величков Минев - ГЕРБ-СДС
 
Станислав Димитров Анастасов - Движение за права и свободи
 
Мюмюн Сали Мюмюн - Движение за права и свободи
 
Шумен

Веселин Миленов Вешев - "Възраждане" 
 
Захари Георгиев Борачев - "Продължаваме Промяната - Демократична България" 
 
Любомир Димитров Христов - ГЕРБ-СДС
 
Катя Гинева Кайрякова - "БСП за България" 
 
Айсел Исмаил Руфад - Движение за права и свободи 
 
Хамид Бари Хамид - Движение за права и свободи 
 
Ямбол

Никола Ангелов Димитров - "Възраждане" 
 
Димитър Ангелов Иванов - ГЕРБ-СДС
 
Красимир Йорданов Йорданов - "БСП за България" 
 
Димитър Андонов Николов - Движение за права и свободи

Вчера ЦИК обяви резултатите от гласуването и разпределението на мандатите в следващия парламент.

Коалиция ГЕРБ-СДС имат 68 мандата, партия ДПС - 47, коалиция "Продължаваме промяната - Демократична България" - 39, партия "Възраждане" - 38, коалиция "БСП за България" - 19, партия "Има такъв народ" - 16, партия "Величие" - 13.

Отново през вчерашния ден ЦИК прие решение относно обявяване на избраните членове на Европейския парламент от България. Според решението това са Андрей Ковачев, Андрей Новаков, Емил Радев, Ева Майдел и Илия Лазаров от ГЕРБ-СДС, Илхан Кючюк, Танер Кабилов и Елена Йончева от ДПС, Никола Минчев, Радан Кънев и Христо Петров от „Продължаваме промяната – Демократична България“, Петър Волгин, Станислав Стоянов и Рада Лайкова от „Възраждане“, Кристиан Вигенин и Цветелина Пенкова от „БСП за България“, както и Ивайло Вълчев от листата на „Има такъв народ“.

 

/ТТ/

news.modal.header

news.modal.text

Към 05:10 на 14.07.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация