site.btaСъстезание „Млад огнеборец“ организираха за 23-ти път в Монтана

Състезание „Млад огнеборец“ организираха за 23-ти път в Монтана
Снимка: ОДМВР - Монтана

Областно състезание „Млад огнеборец“ се състоя за 23-ти път на стадион „Огоста“ в Монтана. Инициативата е организирана от Регионална дирекция (РД) "Пожарна безопасност и защита на населението" (ПБЗН) и Регионално управление на образованието.

Младите огнеборци - победители от районните кръгове, премериха сили в две спортни дисциплини: бойно разгръщане на състезателна пътека и 400 метра щафетно бягане с препятствия. Общо 14 отбора от различни общини в област Монтана взеха участие в надпреварата. Отборите са съставени от 10 човека на възраст от 12 до 16 години.

Първо място спечели отборът на Основно училище „Никола Първанов“ от Лом. На второ място се класираха състезателите от Първо основно училище „Св. Св. Кирил и Методий“ в Монтана, а на трето място е отборът на училище „Никола Й. Вапцаров“ в Берковица. Победителите получиха медали, грамоти и статуетки. Наградите връчи директорът на РДПБЗН – Монтана комисар Венцислав Райков.

Победителите ще представят област Монтана на републиканските състезания на младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец“, които ще се проведат от 30 май до 3 юни в курортен комплекс „Албена“, уточни за БТА комисар Венцислав Райков.