site.btaПарламентарната комисия за противодействие на корупцията прие на първо четене проектобюджета за 2026 г.
Парламентарната комисия по превенция и противодействие на корупцията прие с 12 гласа „за“ и осем „против“ на първо четене Закона за държавния бюджет за 2026 г.
В проектобюджета на Комисията за противодействие на корупцията (КПК) за 2026 г. предвиденият размер на приходите е увеличен със 100% спрямо 2025 г. и е 30 000 евро. Заложените проходи са от глоби и имуществени санкции. Предвидените разходи са в размер на 12 314 800 евро, като разходите за персонал са 10 680 400 евро, каза пред депутатите Мирослава Жекова, главен счетоводител и началник отдел ''Счетоводство и бюджет'' към КПК.
По време на заседанието имаше дебат между депутата от „Продължаваме промяната – Демократична България“ Лена Бориславова и Мирослава Жекова и Пламен Йоцов, член на КПК. Бориславова настояваше от КПК ясно да обосноват увеличението на заплатите в комисията, което искат и да дадат информация колко са работещите в нея. Йоцов посочи, че тази информация може да бъде дадена без проблем, но в този момент не разполагат с нея и няма как да я предоставят.
/ТНП/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина