site.btaАТА: Обявени са победителите от фотофестивала в Тирана


Осмото издание на фотографския конкурс на Международния фотофестивал в Тирана завърши с церемония по награждаване, съобщи за БТА агенция АТА.
В категорията „Единична снимка“ Денис Морина беше обявен за победител, а Флорие Ценалиай остана на второ място.
В категорията „Фотоистории“ Радойе Йованович спечели първо място, а Мехмет Улуюрт остана втори. Журито реши да присъди поощрителна награда на Есмералда Корини, а наградата на публиката получи Джулия Форца. Наградата за най-добър кратък видеоклип бе присъдена на Алтин Серани.
Темата на тазгодишното издание на фотофестивала беше „Средиземноморието“ – тема, която привлече албански и чуждестранни фотографи, независимо от това дали са аматьори или професионалисти, да представят своите произведения на изкуството в трите категории на фестивала: Единична снимка, Фотоистории и Кратък видеоклип.
Наградите за осмото издание бяха връчени на специално събитие, в присъствието на фотографската общност на фестивала. На събитието присъстваха също заместник-кметът на Тирана Анди Сефери, фотографът Роланд Ташо, който беше член на журито заедно с Розафа Шпуза, писателят Бен Блуши и кураторът Елтон Коритари.
Снимките, които бяха представени на фестивала, са публикувани и във фотоалбум, озаглавен „Средиземноморие“.
(Новина, избрана от албанската агенция АТА за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)
/ВН/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина