site.btaАджерпрес: Разван Арнаут се класира за Олимпийските игри в Париж през 2024 г., а броят на класиралите се румънски спортисти нарасна на 93

Аджерпрес: Разван Арнаут се класира за Олимпийските игри в Париж през 2024 г., а броят на класиралите се румънски спортисти нарасна на 93
Аджерпрес: Разван Арнаут се класира за Олимпийските игри в Париж през 2024 г., а броят на класиралите се румънски спортисти нарасна на 93
Снимка: Аджерпрес

Румънският състезател Разван Арнаут (категория 60 кг, класическа борба) се класира за Олимпийските игри след решението на Международния олимпийски комитет, който отказа да допусне няколко борци, представляващи Русия и Беларус, съобщи председателят на Румънската федерация по борба (FRL) Разван Пъркалабу, предаде за БТА агенция Аджерпрес.

В момента Румъния има 93 състезатели, класирани за Олимпийските игри през 2024 г. (26 юли - 11 август), в 15 спорта.

Ето кои са румънските спортисти, класирани за Олимпийските игри през 2024 г. до този момент:

Лека атлетика (6): Делвин Релин Мерингор (маратон), Андреа Миклош (400 м), Алина Ротару-Котман (дължина), Джоан Челимо Мели (маратон), Бианка Гелбер (хвърляне на чук), Стела Руто (3000 м с препятствия);

Плуване (2): Давид Попович (100 м свободен стил, 200 м свободен стил), Влад Станку (800 м свободен стил, 1500 м свободен стил);

Бокс (1): Лакрамиоара Перижок (кат. 54 кг);

Кану (3): Каталин Кирила (C1 - 1000 м), Илие Спрънчан, Олег Нуца (C2 - 500 м);

Гребане (45 квотни места): двойка кану мъже, двойка кану жени, двойка кану жени, двойка кану жени, четворка жени жени, четворка жени, 8+1 жени, двойка кану мъже, двойка кану мъже, четворка мъже , четворка мъже, 8+1 мъже;

Колоездене (1): Еде Молнар (планинско колоездене);

Художествена гимнастика (6): 5 квотни места - женски отбор; Андрей Мунтян;

Ритмична гимнастика (1): Аннализе Драган (1);

Вдигане на тежести (2): Михаела Камбей (кат. 49 кг) и Лоредана Тома (кат. 71 кг)

Борба (4): Андрея Беатрис Ана (борба свободен стил, кат. 53 кг), Крища Тунде Инче (борба свободен стил, кат. 62 кг), Каталина Аксенте (борба свободен стил, кат. 76 кг), Алин Алексук-Чурариу (свободна борба, кат. 130 кг), Разван Арнаут (свободна борба, кат. 60 кг);

Водна топка (13): 13 квотни места - отбор мъже;

Фехтовка (1): Малина Калугаряну (рапира);

Тенис на маса (5): Овидиу Йонеску/Бернадет Соч (смесени двойки); Бернадет Соч и Елизабета Самара (единично жени), Овидиу Йонеску и Едуард Йонеску (единично мъже);

Триатлон (1): Феликс Духампт;

Ветроходство (1): Ебру Болат (клас Ylca 6).

(Новина, избрана от румънската агенция АДЖЕРПРЕС за публикуване от БТА съгласно договора за сътрудничество между агенциите)   

/ВН/

news.modal.header

news.modal.text

Към 13:12 на 25.07.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация