site.btaГръцкият премиер Мицотакис обсъди с френския президент Макрон ситуацията в Близкия изток
Премиерът на Гърция Кириакос Мицотакис е провел телефонен разговор с президента на Франция Еманюел Макрон, в който двамата са обсъдили ситуацията в Близкия изток, съобщиха гръцки медии, позовавайки са информация от правителството.
Двамата лидери са разговаряли конкретно за последните развития на събитията в Иран, Ливан, както и в Кипър.
Министър-председателят информира на Гърция е информирал Еманюел Макрон за отбранителната помощ, която страната му предоставя на Кипър. Двамата лидери са се договорили да поддържат връзка и координация по отношение на развитието на ситуацията в по-широкия регион на Близкия изток, се посочва още в информацията.
По-рано бе съобщено, че сили със способности за борба с дронове изпращат в Кипър също Франция и Великобритания.
Днес Испания също обяви, че ще изпрати на „отбранителна“ мисия в Кипър фрегата, чиято задача ще бъде да ескортира френския самолетоносач „Шарл де Гол“ и корабите на гръцките военноморски сили, предаде Франс прес.
Италия също обяви, че ще изпрати в следващите дни, заедно с други европейски държави, военноморски активи за защита на Кипър, предаде Франс прес.
/ПК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина