site.btaВиктория Томова преодоля първия кръг от квалификациите на Откритото първенство по тенис на САЩ


Виктория Томова преодоля първия кръг на квалификациите за класиране в основната схема на Откритото първенство по тенис на САЩ. Първата ракета на България се наложи лесно с 6:3, 6:0 срещу Ирене Ескориуела.
Първият сет беше изпълнен с пробиви, а Томова спечели подаването на испанката четири пъти, повеждайки в двубоя.
Втората част премина изцяло при превъзходство в полза на българската тенисистка и тя приключи срещата от първия си мачбол след 63 минути.
Във втория кръг на квалификациите поставената под номер 5 Виктория Томова ще играе срещу Хане Вандевинкел, която заема 164-то място в световната ранглиста. Белгийката победи с 6:3, 6:2 Марина Стакушич от Канада.
/КМ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина