site.btaТайландският хипопотам джудже Му Денг отпразнува първия си рожден ден


Хиляди развълнувани фенове се стекоха в тайландската зоологическа градина „Као Као“, за да отпразнуват първия рожден ден на бебето Му Денг – хипопотам джудже, превърнал се в сензация в социалните медии, съобщава Асошиейтед прес.
Зоопаркът бе препълнен с почитатели на Му Денг в първия от четирите дни, посветени на празника на хипопотамчето.
Към днешния следобед броят на посетителите вече надхвърляше 12 000 души, съобщи директорът на зоологическата градина Наронгвит Чодчой. Въпреки шума и виковете на тълпата, Му Денг изглеждаше спокойна, докато се къпеше в езерцето в своето заграждение.
Феновете снимаха бебето с фотоапарати и мобилни телефони, а когато близо до езерцето бе поставена тортата ѝ – изработена от разнообразни плодове и зеленчуци, всички заедно изпяха „Честит рожден ден“.
„Му Денг представлява всички диви животни и помага на хората да осъзнаят значението на зоологическите градини,“ каза Наронгвит пред Асошиейтед прес. „Тя говори за съдбата на застрашените видове и привлича вниманието към тяхната защита“, допълни директорът.
Зоопаркът се простира на близо 8000 декара и е дом на повече от 2 000 животни. Там се провеждат програми за размножаване на застрашени видове, сред които е и джуджешкият хипопотам. Този вид е родом от Западна Африка, където е застрашен от бракониерство и загуба на естествени местообитания. В света са останали само между 2 000 и 3 000 екземпляра.
/ХК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина