site.btaБайерн Мюнхен и Реал Мадрид завършиха наравно в първия мач от полуфиналите на Шампионската лига

Байерн Мюнхен и Реал Мадрид завършиха 2:2 на "Алианц Арена" в първия мач помежду си от полуфиналите на Шампионската лига по футбол.

Гостите откриха резултата в 24-ата минута чрез Винисиус Жуниор. В началото на втората част "баварците" направиха пълен обрат с попадения на Лерой Сане в 53-ата и на Хари Кейн в 57-ата минута от дузпа. Испанците стигнаха до равенството отново чрез Винисиус, който се разписа за втори път в 83-ата минута от дузпа.

Треньорът на Байерн Томас Тухел заложи на Хари Кейн в атака, а Джамал Мусиала и Лерой Сане започнаха двубоя, въпреки че бяха под въпрос до последно.

Реал Мадрид беше сочен за фаворит, но срещата се оказа изключително равностойна. Байерн  започна много по-добре, използвайки бързината на Лерой Сане по левия фланг, който създаде редица проблеми на съперника. Той имаше шанс даде аванс на своя тим още в началото, но Андрий Лунин успя да парира топката.

В 24-ата минута гостите поведоха. Тони Кроос изведе с прекрасен пас Винисиу Жуниор, който без проблеми преодоля Мануел Нойер за 1:0.

Втората част отново започна с доминацията на "белите", които пропуснаха да удвоят преднината си в 51-ата минута. Тони Кроос получи топката пред наказателното поле и стреля към вратата, но Нойер отрази удара му.

Байерн възстанови равенството в 53-ата минута, когато Лерой Сане напредна на скорост отдясно и със силен удар не остави шанс за Лунин. Четири минути по-късно домакините направиха пълен обрат. Джамал Мусиала нахлу в наказателното поле и беше повален от Лукас Васкес, а Хари Кейн реализира отсъдената дузпа и направи 2:1.

Германците претендираха за втори 11-метров наказателен удар секунди по-късно, след като Кейн беше фаулиран от Антонио Рюдигер, но съдията този път не посочи бялата точка.

Двата отбора пропуснаха още няколко отлични голови положения преди в 84-ата минута резултатът да бъде изравнен. Родриго беше фаулиран в наказателното поле, а Винисиус реализира хладнокръвно за 2:2. Така двата тима оставиха развръзката за реванша на "Сантяго Бернабеу" след седмица.

"Винаги искаме да печелим, но знаем, че в този турнир не можем да пропиляваме положения, защото отборите трябва да се възползват от шансовете, които имат. Трябва да запазим спокойствие, да починем до следващата седмица и знаем, че ние и феновете ще дадем всичко на "Сантяго Бернабеу", за да продължим напред. Сега е време за една вълшебна вечер у дома, за да спечелим и да си осигурим място на финала", каза Винисиус.

Първата среща от другия полуфинал между Борусия Дортмунд (Германия) и Пари Сен Жермен (Франция) ще се играе в сряда.

Към 23:29 на 15.05.2024 Новините от днес