site.btaМадисън Кийнс елиминира шампионката от 2022 година Онс Жабюр на четвъртфиналите на турнира по тенис в Мадрид

снимка: AP Photo/Manu Fernandez

Американката Мадисън Кийс се класира за полуфиналите на турнира на клей УТА 1000 в Мадрид с награден фонд от 7.7 милиона евро.

Кийс елиминира след обрат поставената под номер 8 и шампионка от 2022-а Онс Жабюр (Тунис) с 0:6, 7:5, 6:1 за 1:33 час.

Американката отстъпваше с 0:6, 0:2, но успя да подобри играта си. Тя първо изравни, след което взе подаването на Жабюр в последния гейм на втората част, за да прати мача в трети сет. В него Кийс направи два пробива и затвори срещата с втория си мачбол.

За място на финала американката ще се изправи срещу номер 1 в света Ига Швьонтек (Полша), която преодоля сет изоставане и спечели срещу поставената под номер 11 Беатрис Адад Мая (Бразилия) по-рано през деня.

Въпреки че Швьонтек води с 2:1 победи срещу Кийс, финалистката от Откритото първенство на САЩ през 2017 година спечели последния път, когато двете играха в Синсинати преди две години.

Към 05:16 на 16.05.2024 Новините от днес