site.btaГеорги Илиев спечели първо място в клас МХ65 от Европейския шампионат по мотокрос

На снимката: Георги Илиев (първо място), Петер Янчи (второ място, ляво) и Никола Мутафчиев (трето място, дясно) / Снимка: БФБ

Георги Илиев спечели победата в кръга от Европейския шампионат по мотокрос в клас МХ65 по време на състезанието Гран при на България 2024, проведено на мотополигон "Горна Росица" край Севлиево.

Това бе първи кръг от Европейския шампионат в югоизточната зона, а следващият е насрочен за 7 май в Румъния.

България заслужи двоен подиум в клас МХ65, след като Никола Мутафчиев остана на третото място зад унгареца Петер Янчи. При 85-кубиковите Георги Гинов завърши на второто място зад румънеца Сами Димитру и пред турчина Ефе Окур.

Българите доминираха в стартовете от Балканския шампионат, като титлите в своите класове спечелиха Георги Георгиев (МХ 50), Георги Илиев, Данаил Стефанов (МХ 2 Джуниър и МХ 2), Майкъл Иванов (МХ 1) и Григор Царев (МХ).

Надпреварата бе проведена пред много публика и с участници от България, Сърбия, Гърция, Румъния, Турция, Молдова, Кипър, Унгария и Босна и Херцеговина. Тя беше открита от кмета на Община Севлиево д-р Иван Иванов, президента на Българската федерация по мотоциклетизъм Ангел Траков, Джанмарко Сантучи - член на Управителния съвет на БФМ, както и гости от ФИМ Европа.