site.btaСпартак (Варна) спечели регионалното дерби с Добруджа и поведе с три точки на върха във Втора лига

Спартак 1918 (Варна) се откъсна с три точки пред Септември (София), след като в първата срещаот 28-ия кръг на Втора лига победи Добруджа с 2:1. Варненци имат 57 точки, а Добруджа е на 5-ата позиция с 46.

Срещата, освен че е и регионално дерби, се оказа и директен мач на два от отборите с най-добро финансиране и претенции за място в елита. Но два гола преди почивката на Ахмед Ахмедов реално подпечатаха успеха на все по-убедителните соколи. Добруджа пък прекъсна серията си от пет поредни победи.

Спартак доминираше през огромни периоди от срещата, а още в началните минути създаде няколко чудесни атаки. В 22-ата минута Ахмед Ахмедов с летящ плонж с глава засече в мрежата центриране на Ромейш Ивей. 6 минути по-късно Ахмедов дублира преднината на домакините, свед като отново Ивей получи добра топка от Мехмед Сабри и по диагонала стреля. Но точно преди Здравко Серафимов да изчисти, Ахмедов довкара от самата голлиния. Малко преди края на първото полувреме Виктор Митев можеше да направи резултата 3:0, от дясно по диагонала стреля в аут.

През втората част добруджанци вдигнаха оборотите и в сериозна част държаха инициативата. В 60-ата минута Адриан Димитров от гостите пропусна, а малко по-късно Ахмедов също можеше да направи 3:0, но прати топката в гредата.
В самия край на мача Добруджа върна едно попадение чрез Ивайло Климентов, който на празна врата оползотвори пробив и подаване на Георги Пашов.