site.btaИга Швьонтек, Каролин Возняцки и украинката Марта Костюк се класираха на четвъртфиналите на турнира в Индиън Уелс при дамите

снимка: AP Photo/Mark J. Terrill

Номер 1 в женската схема на турнира по тенис в Индиън Уелс Ига Швьонтек (Полша) отнесе с 6:1, 6:2 Юлия Путинцева и си гарантира участие на четвъртфинал срещу бившата водачка в ранглистата на WTA Каролин Возняцки.

Швьонтек започна мача доста неубедително, като се наложи да спаси четири точки за пробив в третия гейм, преди да намери ритъма. Полякинята след това поведе с 5:1, предизвиквайки Путинцева да си хвърли ракетата на земята в изблик на разочарование. Швьонтек – шампионка на тези кортове през 2022-а година, приключи първия сет за по-малко от 30 минути, нямаше проблеми във втория сет също така. Тя взе първите три гейма, като отказа опитите на казахстанката да спаси подаванията си. Все пак Путинцева върна един пробив за 1:3, както и един за 2:4.

"Знаех, че трябва да остана фокусирана във втория сет, защото това ще бъде различна част от мача, каза полякинята, която даде две подавания в тези моменти от мача. Основното, което исках, е да играя моята си игра и да остана концентрирана".

Возняцки, която се завърна в Tура миналата година след временно оттегляне от спорта през 2020-а, преодоля по-рано вчера друга завърнала се от майчинство Анжелик Кербер (Германия) с 6:4, 6:2. "Тя е наистина опитен играч. Печелила е турнира през 2011-а. И мисля, че се представя чудесно, след като се върна от майчинството. Изпитвам огромно уважение към нея", заяви Швьонтек по адрес на датчанката.

Украинката Марта Костюк победи Анастасия Павлюченкова 6:4, 6:1 и в следващия етап на четвъртфинал ще играе с друга рускиня – Анастасия Потапова. Потапова се справи с италианката Ясмине Паолини със 7:5, 0:6, 6:3.

Костюк загуби едва четири точки в цялата среща при свой сервис и проби подаването на Павлюченкова пет пъти, за да стигне за първи в кариерата си до четвъртфинал на турнир от сериите WTA 1000. По-рано този месец двете се срещнаха на турнира в Сан Диего и украинката спечели в три сета.

Към 19:11 на 27.04.2024 Новините от днес