site.btaБяла и Етър 64 постигнаха победи във втория кръг на основната фаза на женското хандбално първенство

Срещи от втория кръг в основната фаза на женското хандбално първенство на България:

Бяла - Сливница          - 40:31 (19:17)
Свиленград - Етър 64  - 30:24 (16:11)

В класирането води Бяла със 7 точки, пред Свиленград с 4, Етър 64 с 3 и Сливница с  0.

Защитаващият титлата си Бяла постигна нова победа в женското хандбално първенство на България. Шампионките надделяха над гостуващия Сливница с 40:31 (19:17) във втория кръг от основната фаза на надпреварата и със 7 точки уверено водят в класирането.

В другата среща  от кръга Етър 64 постигна важен успех над гостуващия Свиленград с 30:24 (16:11) и с 3 точки се доближи само на  точка от съперника в борбата за второто място, което дава право на класиране за Суперфинала за титлата.

Великотърновски започнаха по-добре мача и поведоха  със 7:4 малко преди средата на първото полувреме, а в последствие с нова добра серия от 6:1 преднината им достигна  до 13:7 пет минути преди почивката.

"Виолетовите" поддържаха преднината си до средата на втората част, но след шест поредни гола свленградчанки обърнаха резултата до 23:22 в своя полза в 53-ата минута. До края обаче състезателките на Етър играха солидно в защита и с добри изяви в нападение стигнаха до крайната победа след финална  серия от 8:1 гола.

Данислава Петрова се разписа 10 пъти за победителките, Стефани Петрова добави 8 попадения, а Миглена Христова допринесе със 7.

За Свиленград с по 6 гола се отличиха Стефка Агова и Йоана Костова.