site.btaЧерно море победи ЦСКА-София и излезе на първо място в класирането, двата отбора завършиха мача с по 10 души

Съдия – Валентин Железов;

Жълти картони: Виктор Попов, Исмаил Иса, Мазир Сула, Атанас Илиев, Иван Дюлгеров (Черно море); Фернандо Каранга, Юрген Матей, Густаво Бусато (ЦСКА-София);

Червени картони – Мазир Сула (Черно море) в 83-ата минута; Фернандо Каранга (ЦСКА-София) в 71-ата минута;

Състави:

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Цветомир Панов, Виктор Попов, Мишаел Алвес (89-, Васил Панайотов (90+6 мин. Берк Бейхан), Пабло Гарсия, Даниел Мартин (46-ата мин. Андреяс Калкан), Мазир Сула, Исмаил Иса (81-ва мин. Атанас Илиев);

ЦСКА-София – Густаво Бусато, Иван Турицов, Тибо Вион, Християн Петров, Юрген Матей, Амос Юга, Марселино Кареазо (68-ма мин. Улаус Скаршем), Джонатан Линдсет, Тобиас Хайнц (89-ата мин. Станислав Шопов), Матиас Фаетон (62-ра мин. Данило Асприля), Фернандо Каранга;

Черно море постигна минимална победа над ЦСКА-София в пряк сблъсък в челото. Единственият гол в мача вкара Живко Атанасов в 88-ата минута. Двата отбора завършиха срещата с по 10 души, заради получени червени картони от Мазир Сула от домакините и Фернандо Каранга от гостите. С успеха си Черно море излезе на първо място във временното класиране с 48 точки, докато ЦСКА-София е трети с 45 точки.

Двата отбора изигра не особено впечатляващо първо полувреме, в което честите голови положения почти липсваха. Първата сериозна ситуация в мача бе за домакините в 10-ата минута, когато Мишаел Алвес центрира отдясно към Исмаил Иса в наказателното поле на гостите, но нападателят бе изпреварен от вратаря Густаво Бусато. В 15-ата минута Джонатан Линдсет изведе в чудесна позиция Фернандо Каранга, който със страхотен шут по диагонал вкара гол, който обаче не беше зачетен заради засада на нападателя на „червените“. В 27-ата минута Пабло Гарсия стреля опасно от пряк свободен удар по диагонал отдясно, но топката попадна в ръцете на вратаря на ЦСКА-София Густаво Бусато. В 45+1 минута Даниел Мартин опита нещо средно между удар и центриране, а вратарят Густаво Бусато успя да избие топката в корнер.

В 55-ата минута домакините организираха опасна контраатака, при която топката достигна до Васил Панайотов, който стреля по диагонал отдясно, но слабо и вратарят Густаво Бусато улови топката. В 61-ата минута Васил Панайотов центрира в наказателното поле на столичани, където Андреяс Калкан стреля от воле, но неточно. В 71-ата минута Фернандо Каранга от ЦСКА-София първоначално получи втори жълт и съответно червен картон за нарушение срещу Васил Панайотов, но след консултации с ВАР той получи директен червен картон. В 83-ата минута и Черно море остана с 10 души на терена, след като Мазир Сула получи втори жълт и съответно червен картон. В 86-ата минута Джонатан Линдсет бе изведен в добра позиция, но стреля неточно. В 87-ата минута вратарят на гостите Густаво Бусато спаси удари на Атанас Илиев и Мишаел Алвес. В 88-ата минута, след центриране от корнер Атанас Илиев отклони топката към Живко Атанасов, който от 2-3 метра с глава вкара победния гол за домакините.