site.btaПротестиращи във Велико Търново преминаха в шествие от паметника "Майка България" до паметника на Стефан Стамболов
BOBSTH 20:01:01 03-10-2020
MH1959BO.011
Велико Търново - протести - шествие
Протестиращи във Велико Търново преминаха в шествие от паметника "Майка България" до паметника на Стефан Стамболов
Велико Търново, 3 октомври /Марина Петрова, БТА/
Протестиращи във Велико Търново преминаха в шествие от паметника "Майка България" до паметника на Стефан Стамболов. Протестът беше охраняван от полицията, инциденти нямаше.
Протестите трябва да продължат, за да бъдат коректив на властта, посочи археологът Недко Еленски, който за поредна вечер излиза на площада. Интелектуалците, които застават зад протестиращите го правят, защото са проумели след 80 дни на протести по площадите, че ситуацията е трагична и от страната излизат интелигентните хора, допълни той.
Бончо Иванов, който от 20 години живее в Англия също участва в шествието. По думите му, когато в Лондон хората протестират, с искания, свързани с данъчни облекчения, здравни проблеми и застраховки, те ги отправят към конкретен депутат за който са гласували.
В момента мъжът работи като електротехник в една от централните общини на Лондон, и коментира, че българите в Англия са много ценени, образованието, което са получили е много добро, но хората с тези умения, биха могли да се върнат в България, ако има промяна в заплащането и в цялостното отношение на държавата към хората, каза той.
Протестирам защото виждам, че в България законите не се прилагат, заяви Трендафил Трифонов, програмист, работещ в международна IT - компания, но живеещ във Велико Търново. Той смята, че хората бавно се събуждат и започват да си задават въпроси. Един от тях е защо един пистолет стои на нощното шкафче на премиера, а не в сейф, както е по закон, посочи той.
В протестното шествие се включиха десетки хора с плакати и искания за оставка на правителството и главния прокурор.
/МХ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина