site.btaМинистерство на правосъдието: Министър Славов проведе срещи в САЩ със зам.-помощник секретаря по правосъдие и със старши директор за демокрация и права на човека в Съвета за национална сигурност на Белия дом


Във фокуса на разговорите между министър Славов и Кели Разук - старши директор за демокрация и права на човека в Съвета за национална сигурност на Белия дом бяха конституционните промени и тяхното значение за нашата правната система. Обсъден беше и наскоро гласуваният от Народното събрание антикорупционен закон и как новата рамка да бъде подложена максимално ефективно.
На следващо място, на дискусия се поставиха антидемократичните движения и възможностите за тяхното противодействие.
По време на разговора със заместник-помощник секретаря по правосъдие Брус Шоурц министър Славов посочи, че присъединяването към Шенген и Еврозоната продължават да бъдат основни приоритет на правителството.
Силно впечатление направиха и стартираните реформи - конституционни и законодателни.
Новият антикорупционен закон поставя възможност за обмяна на опит между двете държави. Изграждането на експертен капацитет на новата комисия за борба с корупцията са следващите много важни стъпки, които трябва да направим.
На срещата присъства и началникът на кабинета на министър Славов – Борислав Ганчев.
/СТГ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина