site.btaМВР: Марихуана за над 2 320 000 лева откриха гранични полицаи и митнически служители на ГКПП „Капитан Андреево"


Реализацията е по оперативен сигнал на ГПУ - Елхово
Над 145 кг марихуана в товарен автомобил откриха при съвместна проверка гранични полицаи и митнически служители на ГКПП „Капитан Андреево".
На 10 август на пункта в посока Турция пристигнал влекач с полуремарке с румънска регистрация. Шофьорът - австрийски гражданин, представил пред митническите служители редовни документи за превозваната стока – прахообразни препарати за химическата промишленост от Западна Европа през България за Турция.
По искане на Гранична полиция, която има информация за незаконен превоз, камионът е селектиран за щателна проверка, включително с рентгенова апаратура. При последвалия физически контрол, в товарното помещение зад палетите с декларираната стока, са открити 5 сака и 9 кашона, съдържащи общо 135 полиетиленови плика със суха тревиста маса. Направен е полеви наркотест, който показал реакция на марихуана. Наркотичното вещество е с общо бруто тегло 145.11 кг на стойност 2 321 760 лева. При личен преглед на водача, в чантата му са открити и 2.40 грама хашиш.
По случая е образувано досъдебно производство от разследващ митнически инспектор, което се провежда под надзора на прокуратурата. Шофьорът е задържан в ГПУ - Свиленград. Днес Окръжна прокуратура - Хасково е внесла в съда искане за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража" спрямо австрийския гражданин, обвиняем за опит за контрабанда на марихуана и хашиш.
/ХЯ/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина