Държавно първенство за жени

site.btaЛокомотив (Стара Загора) отпразнува шампионската тила при жените с убедителна победа и амбиции да пробив в Европа

Локомотив (Стара Загора) отпразнува шампионската титла на България при жените с убедителна победа с 4:0 на свой терен над ЖФК Варна. Така старозагорки приключват с втора поредна шампионска титла с пълен актив със 72 точки от 24 мача.

Футболистките на Локомотив (Стара Загора) напълно заслужено бяха наградени днес с купата на държавния шампион и златните медали от президента на Аматьорската футболна лига (АФЛ) и вицепрезидент на БФС Румен Вълков. Сега те ще излязат в кратка почивка, след което ще опитат силите си в квалификациите за Шампионската лига при дамите.  През миналата година те показаха добри качества, но малко не им достигна да преодолеят първото препятствие. Сега отборът е по-подготвен и по-опитен за европейските тестове.

И в днешния мач те превъзхождаха отбора на ЖФК Варна от първата до последната минута и логично вкараха четири безответни гола. Теодора Йорданова откри резултата още в 8-ата минута. След почивката момичетата на треньора Янко Вълканов вдигнаха още оборотите и добавиха нови три топки в мрежата на гостенките – Анастасия Скоринина удвои в 59-ата минута, а Рая Бонева направи резултата класически четири минути по-късно. Крайното 4:0 беше оформено от Мария Дикелова в 74-ата минута.

Останалите мачове от последния 26-и кръг на първенството на България при жените ще се играят днес. Тимът на НСА има за задача да задържи 2-ото място, тъй като има само точка преднина над Спортика (Благоевград).

"Поздравявам отбора на Локомотив (Стара Загора), защото те през цялото първенство доказаха, че са най-добри. Завършиха със 100-процентов актив и това е доказателство за работата на момичетата, на треньора им, както и на цялото ръководство на клуба. През новия сезон очакване увеличаване на отборите при жените. Но истински бум наблюдаваме при малките момичета, където се радваме на страхотна масовост. БФС ще направи всичко по силите си, за да помага на отборите в женското направление. УЕФА също има виждания в тази посока и те са ясни", заяви за БТА президентът на Аматьорската лига Румен Вълков.

Към 20:52 на 18.05.2024 Новините от днес