site.btaЕкипът на „Читалня Сиатъл“ участва в детски празник в град Белвю, Вашингтон, където подари български книжки на деца и възрастни


Екипът на „Читалня Сиатъл“ участва в Международния детски празник в парк „Кросроудс” в град Белвю, Вашингтон, организиран на 1 юни от Българското училище в Сиатъл. Включихме се с нашата мобилна библиотека и подарихме български книжки на деца и възрастни, съобщи за рубриката „БГ Свят” на БТА Даяна Уайт, основателка на „Читалня Сиатъл“.
Тя посочи и че Читалнята е представила и една нова инициатива с размяна на писма с български деца от Лас Вегас (Pen Pals). Идеята е дошла от „Читалня Лас Вегас“ - да се свържат българските деца от Българското училище „Родна реч“ в Лас Вегас с децата, които учат в Българското училище в Сиатъл.
„Учениците от българското училище „Родна реч“ написаха писма на български, с които се представиха и изразиха желание да създадат нови приятелства с българските деца от Сиатъл. Успяхме да донесем писмата на самия фестивал, където много деца написаха свои отговори, които ще бъдат върнати обратно и прочетени от децата в Лас Вегас. Надяваме се, че тези писма ще помогнат да се сближат българските деца из цяла Америка, като съживим този красив начин на общуване - с писма. Така не само се изграждат нови връзки, но и се насърчава писането и поддържането на българския език по един естествен и вдъхновяващ начин. Когато бях по-малка и аз учех в Българското училище в Сиатъл, и имам толкова мили спомени от уроците, децата, коледните тържества и детските празници. Беше вълнуващо да се включа по нов начин и да помогна за нови приятелства между децата“, добави Даяна Уайт.
По думите ѝ събитието е било наистина специално и тя се радва, че „Читалня Сиатъл“ е била част от него.
От екипа на Читалнята изказаха благодарност на Българското училище в Сиатъл и на неговата директорка Анжела Хъшева за предоставената възможност да се присъединят към празника на 1 юни.
Както БТА писа, на 17 февруари 2024 година в Aрт-студиото на Мария Апостолова в Балард, Сиатъл, официално бе открита „Читалнята” (Читалня-Сиатъл) с българска литература. Главни инициатори са Даяна Уайт и нейната майка Елеонора, които координират цялостната дейност и онлайн присъствие на библиотеката.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина