site.btaПрожекция на филма „Рицарят на смеха“ и представяне на книгата „Георги Парцалев. Хамлет от град Левски“ ще се състоят на 7 май във Франкфурт


Прожекция на документалния филм „Рицарят на смеха“ и представяне на новото допълнено издание на книгата „Георги Парцалев. Хамлет от град Левски“ ще се състоят на 7 май от 19:00 часа местно време в Генералното консулство на България във Франкфурт на Майн, намиращо се на адрес Rheinstrasse 29, 60325 Frankfurt. Това съобщават във Фейсбук от дипломатическото ни представителство в германския град.
„Уважаеми сънародници, по повод отбелязването на 100-годишнината от рождението на големия български актьор Георги Парцалев Ви каним на представяне на документалния филм „Рицарят на смеха“ и на новото допълнено издание на книгата „Хамлет от град Левски“. Специален гост на събитието, организирано от Генералното консулство и Българския културен институт в Берлин, ще бъде журналистът Георги Тошев, който е режисьор на филма и автор на книгата“, е посочено в публикацията.
От Генералното консулство добавят, че местата са ограничени и желаещите да присъстват следва да заявят това до 1 май на имейл адрес consulgeneral.frankfurt@mfa.bg.
Както БТА писа, на 16 юни 2025 година се навършват 100 години от рождението на Георги Парцалев. По този повод журналистът Георги Тошев и компанията му „АРТ пръдъкшънс“ заедно с издателство „Книгомания“ създават Национална програма за отбелязване на юбилея.
/ВС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина