site.btaАвторката Александрина Валенти, получила първа награда от конкурса „Език свещен“: Кандидатствах с откъс от нов роман, по който работя


Българската авторка Александрина Валенти получи първа награда в раздел „Проза“ на конкурса „Език свещен“, организиран от Лигата на българските писатели в САЩ и по света.
"Кандидатствах с откъс от нов роман, по който работя. Избрах да разтворя клетката на думите, за да видя дали ще полетят по-далеч от мен", коментира тя за рубриката "БГ Свят" на БТА.
"Благодаря на уважаемото жури за доверието. Сред повече от 390 кандидатствали творби това признание е чест и отговорност, които превръщат тежестта на пътя в криле за по-нататъшното ми писане. Прозата може да ми отваря нови врати, но поезията винаги ще е моят дом. Честит безкраен празник на поезията и музиката", заяви още тя.
Александрина Валенти е родена на 24.04.1992 г. във Варна. Завършва Четвърта езикова гимназия „Фредерик Жолио-Кюри” с профил испански език, след което бакалавърска програма по журналистика в София. Магистърска степен „Визуални изкуства” полага успешно в Rome University of Fine Arts, Рим, Италия. Има над 10-годишен опит като графичен дизайнер, работи като арт директор, притежава собствено дизайн студио, рисува, пише, фотографира, режисира. Нейни стихове са публикувани в онлайн и печатни издания за поезия. Автор е на текстове на музикални проекти. С дебютната си стихосбирка “Амаркорд” печели специалната награда за поезия от Съюза на българските артисти в Национален литературен конкурс „Георги Черняков“ (2019). Има награда “Пурпурно перо” (2022) за кратка проза, а текстът победител присъства в настоящата ѝ втора стихосбирка “Бривидо”.
С участието на над 390 творби завърши третото издание на Международния литературен конкурс „Език свещен“, организиран от Лигата на българските писатели в САЩ и по света, обяви по-рано вицепрезидентът на Лигата Людмила Калоянова.
Наградите ще бъдат връчени по време на официалната церемония по случай 15-годишнината на ЛБПСС, която ще се състои на 15 ноември в Културен център „Българика“ в Чикаго. Отличените от Европа ще бъдат уведомени в рамките на седмица за начина, по който ще получат наградите си.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина