Правителството започва незабавни действия за минимализиране на риска от воден режим, каза Николай Копринков, началник на политическия кабинет на премиера

Правителството започва незабавни действия и предприемане на мерки за минимализиране на риска от воден режим в множество райони от страната, каза Николай Копринков, началник на политическия кабинет на министър-председателя Румен Радев, след работна среща в Министерския съвет относно проблема с безводието, водопроводите и напоителните системи. 

Той посочи, че това е първата работна среща, като фокусът ѝ е бил върху областите Плевен и Ловеч. Такива срещи предстоят да се осъществят и за други засегнати райони. Подхождаме приоритетно и ще отработим най-спешните случаи, обясни Копринков. 

Климатът е непредвидим. Сушата се настанява в цяла Европа. Водните ресурси на страната не се управляват достатъчно добре, в резултат на което в последните години някои райони бедстваха заради липса на вода, отбеляза той. 

 

репортер - Камелия Цветанова

оператор - Любен Младенов

монтаж - Петър Кърпаров

/БТ/

Към 22:08 на 26.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация