Граждани на Варна се събраха пред Съдебната палата на протест срещу агресията
Граждани на Варна се събраха тази вечер на протест срещу агресията пред сградата, в която се помещават Окръжният и Апелативният съд, както и двете прокуратури. Основен организатор на събитието бе партия МЕЧ.
Хората издигнаха плакати „Не бъркайте убежището с бащиния“, „Варна е наш дом, вие сте гости“, „Няма да сме жертви в нашия град“. Говорителите на протеста припомниха инцидента със стрелба между двама украински граждани в центъра на града, при който пострада възрастна жена. Бяха дадени и други примери за проявена агресия, включително срещу млади хора. Говорителите припомниха и случая „Баба Алино“, като изтъкнаха, че в тази местност е унищожена гора, която всъщност е на варненци.
Репортер - Мила Едрева
Оператор - Данаил Войков
Монтаж - Крис Пандев
/ЛХ/