Граждани на Варна се събраха пред Съдебната палата на протест срещу агресията

Граждани на Варна се събраха тази вечер на протест срещу агресията пред сградата, в която се помещават Окръжният и Апелативният съд, както и двете прокуратури. Основен организатор на събитието бе партия МЕЧ.

Хората издигнаха плакати „Не бъркайте убежището с бащиния“, „Варна е наш дом, вие сте гости“, „Няма да сме жертви в нашия град“. Говорителите на протеста припомниха инцидента със стрелба между двама украински граждани в центъра на града, при който пострада възрастна жена. Бяха дадени и други примери за проявена агресия, включително срещу млади хора. Говорителите припомниха и случая „Баба Алино“, като изтъкнаха, че в тази местност е унищожена гора, която всъщност е на варненци. 

Репортер - Мила Едрева
Оператор - Данаил Войков
Монтаж - Крис Пандев

/ЛХ/

Към 16:55 на 28.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация