Полицаи, пожарникари и спасителни екипи демонстрираха пред деца в София как работят със специализирана техника

Полицаи, пожарникари и спасителни екипи демонстрираха как работи специализирана техника пред деца в Борисовата градина в София. Събитието се организира от Столична община в партньорство с Министерството на вътрешните работи.

Край езерото „Ариана“ се събраха деца и техните родители, които имаха възможност да се запознаят отблизо с работата на службите за сигурност и спешно реагиране. Посетителите разгледаха дронове и специализирани роботи на Специализирания отряд за борба с тероризма, полицейски автомобили и мотори, високопроходим бус на жандармерията, пожарен автомобил и спасителен автомобил на Дирекция „Аварийна помощ и превенция“ към Столичната община. 

Събитието е част от инициативата „Месец на детето – юни 2026“ на Столична община и се провежда за трета поредна година, каза заместник-кметът на София в направление „Социални дейности и здравеопазване“ Надежда Бачева. Тази година решихме да запознаем децата от близо с техниката, като са предвидени и различни игри, добави тя.

Доброволното формирование на Столична община също представя специализирана техника, както и специално обучени животни за търсене и спасяване, каза заместник-кметът на София в направление „Сигурност“ Лъчезар Милушев.

Интерес сред децата предизвика срещата с полицейските кучета и коне, както и техниката за обезвреждане на взривно устройство.

 

репортер и оператор - Лилия Йорданова

монтаж - Кристиян Пандев

/БТ/

Към 23:16 на 27.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация