Химнът „Горди наследници“ се превърна в символ на традициите и духа на училището, каза Деница Желязкова от старозагорската ППМГ "Гео Милев"

Училищният химн „Горди наследници“ се превърна в символ на традициите и духа на училището, каза преподавателят по музика в старозагорската Профилирана природо-математическа гимназия (ППМГ) „Гео Милев“ Деница Желязкова. Тя беше в Националния пресклуб на БТА в града при представянето на новия брой на списание ЛИК „Българският светилник“. 

Химнът е създаден през 2023 година при второто издание на националната инициатива „Светилник“ на „Музикаутор“. Текстът на „Горди наследници“ е дело на Илияна Събева, а музиката е композирана от Денислав Събев, посочи Желязкова.

По нейните думи химнът се изпълнява на официални тържества, събития и концерти. Записът е направен от училищната вокалната група „Пеещи звънчета“, която продължава да го изпълнява и до днес.

„Това не е просто училищна песен, а символ на традициите на нашето училище. Химнът носи духа ни - училище от приятели. Носи успехите на нашите ученици и чувството за гордост“, каза Деница Желязкова.

Тя подчерта, че учениците приемат химна с радост и още от постъпването си в гимназията децата се запознават с него и се приобщават към атмосферата и традициите на училището.

„Всички ученици знаят химна и го изпълняват с огромно вълнение. Надяваме се тази традиция да продължи и занапред“, каза още преподавателят по музика в ППМГ „Гео Милев“.

Репортер и оператор - Емил Димов
Монтаж - Емил Граничаров

/EХ/

Към 01:17 на 28.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация