Ориентировачи от 7 до 75-годишна възраст се включиха в състезанието за купа „Абритус“

Ориентировачи от 7 до 75-годишна възраст се включиха в състезанието по ориентиране за купа „Абритус“. Домакин на спортната проява беше разградският клуб по ориентиране „Абритус“.  Състезанието се проведе в западната част на местността „Пчелина” край Разград, по маркирани трасетата с дължини от 1000 м до 6240 м. В надпреварваха участваха 382 състезатели от 24 спортни клуба в страната на възраст от 10 до 75 години.

В отборното класиране победител в 60-ото издание на състезанието по ориентиране стана отборът на клуб „Бегун“ - Варна. Втори в надпреварата за купа „Абритус“ се класира отборът на спортен клуб „Браун Тим“ - Велико Търново. Трети останаха състезателите от клуба по ориентиране „Компас-Крос“- Русе. Отборът на домакините зае девето място.

Спортната проява се реализира с подкрепата на Община Разград и съдействието на Туристическото дружество „Буйна гора“. Председателят на спортния клуб по ориентиране "Абритус” Татяна Станева благодари на състезателите за участието им в по думите й „остаряващо, но все така интересно състезание“ и пожела на всички нови успехи.