site.btaОтбелязваме Международния ден на музеите, датата 18 май е избрана по предложение на българската делегация по време на Генералната асамблея на ИКОМ през 1977 г.

София (14 май 2025) Сградата на Националният природонаучен музей в столицата.Снимка: БТА, Милена Стойкова
На 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Решението е взето през 1977 г. на провелата се в Москва, Русия, Генерална асамблея на Международния съвет на музеите (ИКОМ). Датата е избрана по предложение на българската делегация: „Всяка

За да прочетете цялата статия

Абонирайте се Влезте във Вашата БТА

Продължете да четете с абонамент

Вижте условията

/ДС/

Потвърждение

Моля потвърдете купуването на избраната новина

Към 20:21 на 08.06.2026 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация