site.btaОтбелязваме Международния ден на музеите, датата 18 май е избрана по предложение на българската делегация по време на Генералната асамблея на ИКОМ през 1977 г.
София (14 май 2025) Сградата на Националният природонаучен музей в столицата.Снимка: БТА, Милена Стойкова
На 18 май отбелязваме Международния ден на музеите. Решението е взето през 1977 г. на провелата се в Москва, Русия, Генерална асамблея на Международния съвет на музеите (ИКОМ). Датата е избрана по предложение на българската делегация: „Всяка
/ДС/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина
