site.btaГНА: Ганайска състезателка по вдигане на тежести завоюва три медала на Африканските игри в столицата Акра

Уинифред Нтуми. Снимка: ГНА

21-годишната ганайска състезателка по вдигане на тежести Уинифред Нтуми спечели три медала, включително титла в категория до 49 кг на Африканските игри в столицата Акра, предаде агенция ГНА.

Африканската шампионка успя да вземе две сребърни отличия в отделните движения (63 в изхвърлянето и 81 в изтласкването), но двубоят от 144 кг беше достатъчен за титла.

Сега тя е първият спортист на Гана, спечелил злато на Африканските игри, като каза, че ще накара страната си да се гордее.

Пътят на Нтуми във вдигането на тежести е изключителен. Тя спечели три медала за родината си на Африканския шампионат по вдигане на тежести през 2023 г., както и в Шампионата на Британската общност по вдигане на тежести и други състезания.

Нтуми е носителка на наградата "щангистка на годината“, връчвана от Асоциацията на спортните журналисти, след като спечели три бронзови медала на Африканските игри през 2019 г. в Рабат и завърши като първата ганайка, спечелила медал на континенталното състезание по вдигане на тежести.

Тринадесетото издание на Африканските игри беше открито на спортния стадион на Университета на Гана в петък вечерта с демонстрация на красиви традиционни танци и изпълнения.

Над 6000 атлети от 53 държави се състезават в 29 дисциплини на Африканските игри. Дисциплините включват канадска борба, баскетбол, бокс, шах, футбол, волейбол, хандбал, лека атлетика, тенис на маса и бадминтон.

Африканските игри ще продължат до 23 март 2024 г.

(Тази новина се разпространява по споразумение на БТА с ганайската агенция ГНА)

Към 08:51 на 29.04.2024 Новините от днес