site.btaГермания вдигна още морала преди Евро 2024 с успех над Нидерландия в контролен мач

снимка: AP Photo/Martin Meissner

Германия продължава да вдига морала си преди Европейското първенство по футбол това лято, на което е домакин, след като постигна втора победа в мартенските контролни мачове. С късен гол на Никлас Фюлкруг Бундестима се наложи с 2:1 над Нидерландия във Франкфурт.

Невероятният вратар на „лалетата“ Барт Фербрюген опита да улови и тази топка, изстреляна от Фюлкруг, но проверката с технологията на голлинията показа, че тя е преминала с целия си обем вътре. Така германците постигнаха втори успех над престижен съперник, тъй като преди 4 дни се наложиха с 2:0 над Франция.

Срещата също така беляза и край на серията на Нидерландия от шест поредни победи, както и видимо намирането на ново лице на германците при селекционера Юлиан Нагелсман. Той вкара шест нови хора в стартовия състав, а също така върна отказалия се от националния тим Тони Кроос. И изпълнен от него ъглов удар стана причина за победния гол на Фюлкруг пет минути преди края.

Още в 4-ата минута обаче гостите откриха резултата. Лош пас назад на Максимилиан Мителщет към Джонатан Та беше прихванат от Мемфис Депай, който намери Джоуй Феерман. Волето на бившия футболист на Хееренвеен нямаше как да бъде спряно от вратаря Марк-Андре тер Щеген. Но както Нагелсман беше заявил преди мача, тази среща щеше да се превърне в тест за характерите на футболистите и Мителщет – виновникът за гола на Нидерландия, изравни в 11-ата минута. Джамал Мусиала му центрира, след като Тони Кроос изпълни ъглов удар. Мителщет намери топката точно извън границата на наказателното поле и неспасяемо я прати под гредата. А за първи път на стадиона прозвуча от уредбата на стадиона песента на Петер Шилинг от 80-те години "Major Tom". Хиляди германци се подписаха в петиция онлайн това да бъде официалния сигнал за гол на техния тим на предстоящото първенство.

А отборът в розово – за първи път германците играха така, продължи да доминира в следващите етапи от срещата. Но можеха да изтръпнат, когато Илкай Гюндоган изчисти пред голлинията изстрел на Дониел Мален след свободен удар.

През второто полувреме Тиджани Райдерс и Депай имаха други шансове да вкарат за Нидерландия, преди Фербрюген да извади нови изстрели на Мителщет и Мусиала. В 85-ата минута обаче Фюлкруг донесе успеха на организаторите на предстоящото Европейско първенство.

Към 07:45 на 28.04.2024 Новините от днес