site.btaИспанец триумфира в Гран при на Португалия в Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото3

снимка: AP/Jose Breton

Даниел Олгадо спечели Гран при на Португалия от Световния шампионат по мотоциклетизъм в клас Мото3. 18-годишният испанец от отбора на Ред Бул направи 19 обиколки на пистата в Портимао за 34:09.038 минути.

Олгадо записа общо четвърти успех в кариерата си и първи през сезона.

На втора позиция на трасето "Алгарве" е Хосе Антонио Руеда. Испанският мотоциклетист изостана след своя сънародник с 0.044 секунди.

Иван Ортола (Испания) се нареди трети в класирането в Португалия, на 0.820 секунди зад победителя.

След два кръга Даниел Олгадо е начело в генералното класиране с актив от 45 точки. На втора позиция и на осем пункта след него е колумбиецът Давид Алонсо.

В клас Мото2 Арон Канет спечели надпреварата за Голямата награда на Португалия. 24-годишният представител на Испания измина 21 обиколки за 36:03.959 минути. Състезателят от Фантик Рейсинг записа първа победа през 2024 година.

Канет, който е роден в Корбера в областта Валенсияна, изпревари с 2.059 секунди американеца Джо Робъртс. Трети финишира Мануел Гонсалес от Испания.

След провеждането на два кръга Арон Канет е лидер в генералното класиране с 31 точки. Две по-малко има Джо Робъртс.

Към 00:27 на 28.04.2024 Новините от днес