site.btaШампионката Ига Швьонтек прeодоля втория кръг на "Ролан Гарос"

Шампионката Ига Швьонтек прeодоля втория кръг на "Ролан Гарос"
снимка: АП

Ига Швьонтек се класира за третия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Шампионката от 2020 и 2022 година се справи с Клеър Лю след 6:4, 6:0.

Поставената под номер 1 в схемата полякиня допусна множество колебания и два пробива срещу американката в първия сет, но все пак успя да поведе в резултата след 6:4.

Във втората част лидерката в световната ранглиста не загуби нито един гейм и приключи срещата на корт "Филип Шатрие" след 90 минути.

Това е победа номер 30 за Ига Швьонтек през настоящаия сезон.

В следващия кръг полската тенисистка ще се изправи срещу Синю Ван. Китайката елиминира Ребека Петерсон (Швеция) след 7:6 (5), 6:2.

16-годишната Мира Андреева също продължава напред във втория за годината турнир от "Големия шлем". Руската тийнейджърка, която победи участващата с "уайлд кард" представителка на домакините Даян Пари с 6:1, 6:2, стана най-младата състезателка, участваща в третия кръг на "Ролан Гарос" след 2005 година. Квалификантката все още няма загубен сет във френската столица и приключи двубоя с французойката за само 77 минути, като активът й през сезона до момента е 22 победи и 2 поражения.

Следващата противничка на Мира Андреева ще бъде победителката от мача между поставената под номер 6 Коко Гоф (САЩ) и Юлия Грабхер (Австрия).

През 2005 година българката Сесил Каратанчева достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция, като тогава беше на 15 години.

Към 06:59 на 29.03.2024 Новините от днес