site.bta"Загубихме мача последните 10 минути", смята треньорът на Ямбол Тони Дечев

"Загубихме мача последните 10 минути", смята треньорът на Ямбол Тони Дечев
снимка: Данаил Войков/БТА

Изказване на треньора на Ямбол Тони Дечев след срещата от 13-ия кръг на Националната баскетболна лига (НБЛ) между отборите на Черно море Тича и ямболския тим, завършила 93:89 за домакините.

Тони Дечев (треньор на Ямбол): "Много съм разочарован от този мач. Особено от последните 10 минути. През останалото време смятам, че отборът не игра чак толкова лошо, контролираше мача, контролираше борбата. Всичките задачи, които си бяхме поставили ги правихме. Да, не можахме на два – три пъти да направим по-голяма разлика, за да се успокоим, но безобразната четвърта част, в която двамата ни лидери направиха общо 6-7 грешки без да допринесат нищо в нападение смятам, че беше ключово в този мач.

Без тях не можем да победим никой, а тях днес последните десет минути ги нямаше нито в защита, нито в нападение. Това не е обвинение, просто казвам, че това, което се случи в последната част, независимо че ние и там имахме разлика, също играхме не лошо. Не знам дали дойде умора или просто е трябвало така да се случи. То това е – мачът го загубихме последните 10 минути, целите, независимо че в тях играхме и добре, имахме и 7-8 точки преднина, но никакво желание и енергия в защита, естествено много грешки в нападение и тези грешки се наказват.“

Иван Лилов (играч на Ямбол): "Имахме много къса ротация. Четвъртата част се изморихме, излязоха ни двама играчи за по пет фаула. Аз лично се чувствах много изморен, но нямаше кой да влезе. От там домакините вкараха няколко много лесни кошове, вдигнаха публиката, която в днешния мач им помогна много.

Имам чувството, че те ги върнаха дори, надявам се това нещо да се случи и при нас – някой ден да обърнем такъв мач с подкрепата на публиката. Абсолютно очаквах тежък мач, всеки отбор играе тук трудно. Наистина Черно море Тича има добър колектив, така че пожелавам успех на всички, Весели празници и здраве за всички фенове, състезатели и дано новата година да донесе повече победи и без контузии най-вече.“

Към 22:41 на 09.05.2024 Новините от днес