site.btaЧерно море Тича победи Балкан в мач от НБЛ

Черно море Тича победи Балкан в мач от НБЛ

Черно море Тича – Балкан 89:81 (19:15, 17:17, 27:22, 26:27)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 800;

Съдии – Венцислав Великов, Петър Петров и Недко Колев;

Най-резултатни: Къртис Джоунс 27 т., Аверил Ъгба 24 т. (Черно море Тича); Йордан Минчев 22 т., Майкъл Диксън 17 т. (Балкан);

Черно море Тича записа шеста победа в Националната баскетболна лига. Варненският тим надделя над шампионите от Балкан с 89:81. За победителите за пореден път Аверил Ъгба завърши с дабъл-дабъл – 24 точки и 14 борби. Къртис Джоунс вкара 27 точки, взе 7 борби, даде 9 асистенции, направи два чадъра и открадна три топки. Черно море Тича има в актива си 20 точки слез 6 победи и 8 поражения. Балкан е с 22 точки – 8 победи и 6 загуби.

Домакините започнаха много добре срещата, показаха отлична игра в защита и набързо успяха да поведат с 6:0 след два коша и два успешно изпълнени фаула от Аверил Ъгба. Гостите постепенно изравниха играта и след малко повече от 5 минути игра намалиха пасива си на само точка – 9:10. Три минути и 35 секунди преди края на първия период с кош на Николай Грозев Балкан успя да поведе при 11:10. Домакините успяха с добра игра в края на частта да я спечелят с 19:15. Черно море Тича започна добре и втората четвърт и за около две минути и половина игра вкара 8 срещу 2 точки и поведе с 10 точки при 27:17. Пет минути и половина преди почивката варненският тим дръпна с 14 точки при 34:20 след кош на Аверил Ъгба. Последва спад в играта на домакините, които започнаха да допускат много грешки, което позволи на гостите да започнат да топят изоставането си. На почивката резултатът бе 36:32 за Черно море Тича. През първото полувреме двата тима показаха много слаба стрелба от зоната за три точки, като домакините не успяха да вкарат нито една от 13 опита, а Балкан записа 2 тройки при 20 опита.

След почивката домакините отново започнаха по-добре и за близо три минути игра успяха да вкарат 9 срещу 2 точки и поведоха с 11 точки – 45:34, а малко по-късно преднината им стана 13 точки при 49:36. Гостите успяха да намалят изоставането си под 10 точки и преди решителната последна четвърт резултатът бе 63:54 за Черно море Тича. През последния период след малко повече от пет минути игра домакините успяха да поведат с 16 точки при 78:62 след тройка на Марин Маринов. След грешки на играчите на домакините последва серия от 11:2 за Балкан и гостите намалиха изоставането си до 7 точки – 73:80. Домакините обаче успяха да запазят преднината си и заслужено взеха победата.

Към 09:30 на 27.04.2024 Новините от днес