site.btaШампионите от Балкан постигнаха победа при гостуването си на Черно море Тича във Варна

снимка: Данаил Войков/БТА

Среща от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), първа шестица:

Черно море Тича – Балкан - 79:95 (25:24, 21:26, 19:23, 14:22)

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 600;

Съдии – Мартин Хорозов, Димитър Георгиев и Недко Колев;

Най-резултатни: Къртис Джоунс 24 т., Тач Ънру 22 т. (Черно море Тича); Йордан Минчев 26 т., Димитър Димитров 21 т. (Балкан);

Шампионите от Балкан постигнаха победа при гостуването си на Черно море Тича с 95:79 като гости във Варна в мач от 25-ия кръг на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Балкан има вече 15 победи, както и 9 загуби. Домакините са с 11 успеха и 14 поражения. За победителите от Ботевград Димитър Димитров бе най-полезен, като вкара 21 точки, взе 11 борби и подаде 6 асистенции. За домакините Аверил Ъгба завърши за пореден път с "дабъл-дабъл" – 14 точки и 12 борби.

В началото на мача играта на домакините бе слаба, а стрелбата им не бе на ниво, а ботевградчани се възползваха максимално и за малко повече от три минути игра успяха да поведат с 12:2. Играчите на Черно море Тича реагираха веднага и успяха да вкарат 11 поредни точки и намалиха пасива си до 1 точка – 13:14. Минута и 16 секунди преди края на първия период Къртис Джоунс вкара кош и реализира наказателен удар и тимът на домакините изравни при 22:22, след което поведе с три точки след тройка на Къртис Джоунс. Черно море Тича взе първата част с 25:24. За почти две минути игра през втората четвърт с тройка на Тач Ънру варненци поведоха с 6 точки при 32:26. С кош на Димитър Димитров 6 минути и 49 секунди преди почивката Балкан отново успя да поведе при 34:33. Последваха две изравнявания на резултата, последното при 40:40, след които гостите поведоха с 4 точки. На почивката резултатът бе 50:46 за състава от Ботевград.

След почивката отново отборът на Балкан започна по-добре и набързо дръпна с 9 точки. Гостите успяваха да поддържан преднина от 4-6 точки, а след средата на периода поведоха с 10 точки при 66:56, а малко по-късно и с 11 точки. През третата част стрелбата на домакините отново не бе на нужното ниво. Преди последната част резултатът бе 73:65 за Балкан. През последния период баскетболистите на Черно море Тича показаха по-добра и започнаха да стопят изоставането си. Пет минути и 10 секунди преди края на мача с тройка на Тач Ънру пасива на варненци бе намален до 3 точки - 76:79. Гостите отвърнаха светкавично с 9 поредни точки и поведоха с 88:76. До края на срещата шампионите нямаха проблеми и спечелиха двубоя.

Към 16:00 на 27.04.2024 Новините от днес