site.btaС премиерата на "Вълшебното коледно акордеонче" Кукленият театър в Русе поставя началото на коледната си програма
Кукленият театър в Русе ще открие коледната си програма утре с премиерата на спектакъла "Вълшебното коледно акордеонче". Това съобщи Галена Копанкова - Атанасова от културната институция в крайдунавския град.
Драматизацията и режисурата са дело на Валентин Владимиров - Валяка, който е и автор на текста. Сценографи на спектакъла са Георги и Таня Пасеви, а музиката е създадена от Станимир Иванов. Участват актрисите Кремена Станева, Йоланда Димова и Розалина Пенчева.
"Постановката въвежда най-малките зрители в поетичен и топъл разказ за смелост, доброта и силата на човешкото сърце, вплетени в приключението на малкото ескимосче Рару. Героят открива изгубен подарък от шейната на Дядо Коледа - вълшебно акордеонче, и тръгва на рисковано пътешествие, за да го върне на неговия истински получател - момченцето Кристиан. В тази история драматичните контрасти, хуморът и нежните музикални моменти се преплитат в послание за истински ценности, които съпътстват празничния дух", обясни Атанасова.
На сцената утре ще пристигне и Дядо Коледа, който ще зарадва децата с подаръци.
Атанасова обясни, че до 21 декември т.г. Кукленият театър ще представи различни коледни спектакли. След всяко представление децата ще имат възможност да се срещнат лично с Дядо Коледа и да получат подаръци.
/ВБ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина