site.btaОбщинският съвет в Тетевен гласува отчета на болницата в града за второто тримесечие на тази година


Отчетът за дейността на многопрофилната болница в Тетевен през второто тримесечие на 2025 г. бе приет от общинските съветници на днешното им заседание, съобщи за БТА кметът на общината д-р Мадлена Бояджиева.
Община Тетевен е едноличен собственик на капитала на общинско дружество „МБАЛ Тетевен д-р Ангел Пешев“ ЕООД, се посочва в докладната.
Според отчета в лечебното заведение има разкрити 80 легла. През първото полугодие са преминали 1547 пациенти, при 1677 за същия период миналата година. Намалял е средният престой, броят на леглодните и на оборота на леглата, както и броят на хоспитализираните пациенти по спешност.
Дружеството приключва първото шестмесечие на годината със счетоводни загуби от 15 хиляди лева. Основният капитал е 4,8 милиона лева, собственият е близо 3 милиона лева.
Съветниците гласуваха и откриване на процедура за провеждане на конкурс за възлагане на управлението на лечебното заведение.
/НН/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина