Община Ловеч - Прессъобщение

site.btaХК „Осъм“ с престижно класиране на международен турнир в Сърбия

ХК „Осъм“ с престижно класиране на международен турнир в Сърбия
Снимка: Община Ловеч

ХК „Осъм“ (Ловеч)  зае  престижното четвърто място на Международния турнир в Смедерево, Сърбия.  Така „Осъм“ остава в историята,  след като постигна победа над най-богатия клуб в света - Пари Сен Жермен. В този мач нашите момчета надиграха именития си съперник след много здрава игра в защита и заслужено постигнаха победата.

В групата момчетата, родени набор 2008 г. (и по-късно) постигнаха пет победи и една загуба. Хандбалистите ни надиграха Млади Радник (Сърбия) 20-14, Вореас  (Гърция) 19-8, Орзе Ополе (Полша) 17-11,Чардафон Габрово с 13-11, ПСЖ 15-14 и загубиха от шампиона на Сърбия „Металопластика“ с резултат 8-18.

Така ловешките лъвчета извоюваха право да играят за бронзовия медал срещу домакините от Смедерево. В същия ден сутринта беше постигната победата над ПСЖ, а в 14.40 ч. младите ни хандбалисти играеха за бронза. Може би момчетата бяха изморени и не успяха да вземат победата, коментират треньорите.

Полувремето завърши при 7-7, но през втората част домакините от Смедерево спечелиха с краен резултат 15-12. Младите хандбалисти на „Осъм“ заеха престижното 4 място в турнира.

Първо място спечели отборът на Металопластика  ( той няколко пъти е Европейски клубен шампион и е люлка на много големи хандбални таланти и имена в света на хандбала) побеждавайки във финала Хайдук Бешка с 15-12. Трети се нареди Смедерево, четвърти – „Осъм“  Ловеч, пети е унгарският  Гранд Веспрем , шести – ПСЖ и т.н.

Момчетата от България са много доволни от своите мачове в силния турнир в Смедерево. Те показаха, че с нищо не отстъпват на именитите си съперници, заслужават награда и огромна подкрепа в бъдеща за тяхното развитие. Ловчалии показаха, че  в България ражда таланти в хандбалната игра.

Спортният празник в Смедерево, който завърши на 28 август, събра 100 отбора и близо 1500 участника (момчета и момичета) от 12 различни страни.

По време на турнира имаше пяна парти, музика и много емоции, а на следващата вечер всички отбори преминаха през централната  градска част, като пееха своите песни, развяваха знамена. Вечерта завърши с много музика и страхотна заря. Всички участници останаха много доволни от организацията на домакините и си тръгнаха с един много хубав спомен от надпреварата .

Съставът на ХК „Осъм“ : Георги Георгиев, Станислав Тодоров, Борис Маринов, Борис Томов, Никола Христов, Преслав Георгиев, Борислав Енчев, Даниел Иванов, Кристиян Вълчев. Треньор  Виктор Симеонов. Поздравления за всички!