site.btaВисш съдебен съвет: 118 кандидати се явиха на писмения изпит за първоначално назначаване на 14 длъжности „следовател“ в следствените отдели в окръжните прокуратури
Днес, в Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се провежда писменият изпит по обявения с решение на Прокурорската колегия на Висшия съдебен съвет, по протокол № 31/24.09.2025 г. (обн. ДВ, бр. 79/26.09.2025 г.), конкурс за първоначално назначаване на длъжност „следовател“ в следствените отдели на окръжните прокуратури. На конкурс са обявени 14 длъжности в десет следствени отдела, от тях по две - в следствените отдели в окръжните прокуратури в Пазарджик, Кърджали и Ямбол, и по една във Враца, Хасково, Смолян, Плевен, Русе, Ловеч, Разград и Силистра.
От допуснатите до участие в конкурса 128 кандидати, на писмения изпит се явиха 118 от тях.
В 09,00 ч., в аудитория 65, в присъствието на членовете на конкурсната комисия се изтеглиха казуса по наказателноправни науки и теста по Право на Европейския съюз в областта на правата на човека, по които кандидати ще работят.
Писменият изпит е с продължителност 5 астрономически часа, в които не се включва времето за прочитане и раздаване на изпитните материали.
До устен изпит ще бъдат допуснати кандидатите получили оценка не по-ниска от много добър „4,50“, както на казуса, така и на теста.
Резултатите от писмения изпит ще бъдат обявени в тридневен срок от подписването на протокола от конкурсната комисия на интернет страница на Висшия съдебен съвет и на общодостъпно място в сградата на ВСС.
Пожелаваме успех на всички кандидати!
БТА публикува този текст съгласно чл. 5, ал. 1, т. 3 и ал. 3 от Закона за Българската телеграфна агенция
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина