site.btaИнформационен бюлетин за възникналите произшествия на територията на ОДМВР – Благоевград
1. На 17.10.2025 г. в местността „Белите камъни“, землище на с. Драгуш, от полицейски служители на РУ-Петрич е открита да се суши около 1,165 килограма тревиста маса, която след направен полеви тест е реагирала положително на канабис. За случая е уведомена компетентната прокуратура и е образувано досъдебно производство.
2. Със заповед за задържане до 24 часа е задържан 27-годишен мъж от Банско, след като около 11:00 часа на 17.10.2025 г. в района на ул. „Драма“ в Банско полицейски служители на РУ-Банско открили у него пълнител за вейп с течност, реагираща положително на марихуана и стъклен буркан, съдържащ около 4,45 грама канабис. По случая е образувано досъдебно производство.
3. След получено, на 17.10.2025 г. в РУ-Разлог, съобщение за извършена на същата дата кражба на сумата от около 500 лева от частен дом в Разлог, от работещите по случая полицейски служители са предприети незабавни действия, в резултат на които е задържан 22-годишният извършител на деянието, който е от Симитли. По случая е образуван заявителски материал.
4. На 17.10.2025 г. в 02 РУ-Благоевград е съобщено, че за времето от 09:00 часа до 18:30 часа на 16.10.2025 г. от ливада в землището на с. Градево са откраднати два коня. За случая е уведомена РП-Благоевград и е образувано досъдебно производство.
5. Полицейски служители на РУ-Гоце делчев работят по получен сигнал за извършена, за времето от 08:00 часа до 12:00 часа на 19.10.2025 г., кражба на портмоне със сумата от около 220 лева от жилище в Гоце Делчев. По случая е образувано досъдебно производство.
6. ПТП:
На 18.10.2025 г. около 09:48 часа на ПП1 Е-79 между с. Струмяни и Сандански, лек автомобил „Фолксваген Голф“ с 21-годишен водач от с. Илинденци, движейки се с несъобразена с пътните условия скорост е излязъл в ляво от пътното платно и се е ударил в крайпътен скат. С повърхностни рани по ръцете и лицето е пострадал водачът на автомобила, който след извършен медицински преглед е освободен за домашно лечение.
На 18.10.2025 г. около 16:00 часа на ПП1 Е-79 между Благоевград и Кресна, лек автомобил „Тойота Корола“, управляван от 71-годишна жена от с. Лозен, на десен завой е навлязъл в лентата за насрещно движение и се е блъснал предната лява част на лек автомобил „Ауди“, управляван от 22-годишна жена от Благоевград. Водачката на лекия автомобил „Тойота“ е пострадала с фрактура на глезена, фрактура на четири ребра, фрактура на таза и пневмоторакс, а водачката на лекия автомобил „Ауди“ - с комоцио и натъртвания. На 22-годишната жена са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
На 18.10.2025 г. около 17:30 часа на път II-84 км 62,5, лек автомобил „Сеат Ибиза“, управляван от 81-годишен мъж от Велинград, движейки се в посока от с. Черна Места към Велинград, на десен завой е навлязъл в лентата за насрещно движение и се е блъснал в лек автомобил „Ауди“, управляван от 21-годишен мъж от с. Грашево, общ. Велинград. Водачът на лекия автомобил „Сеат“ е пострадал с фрактура на ребра и фрактура на бедрената кост, 79-годишна пътничка в него е с фрактура на ребра и кръвонасядане в гръдната кухина, а водачът на лекия автомобил „Ауди“ е с контузия на предмишницата. На водачите са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
На 18.10.2025 г. около 18:55 часа на пътя между с. Михнево и с. Кърналово, лек автомобил „Ауди“, управляван от неправоспособен 33-годишен водач от с. Склаве, движейки се с несъобразена с пътните условия скорост е излязъл в ляво от пътното платно и се е преобърнал. 23-годишна жена от с. Кавракирово, която е пътувала на задната седалка в автомобила е изпаднала от него и е починала на място. Водачът е пострадал с комоцио, 43-годишна пътничка от с. Кавракирово е с комоцио, а 17-годишно момиче от същото село е с натъртвания. На водача са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
На 19.10.2025 г. около 15:24 часа на пътя между с. Първомай и с. Кавракирово, мотоциклет „Ямаха“, управляван от 46-годишен чужд гражданин, движейки се с несъобразена с пътните условия скорост, на десен завой е навлязъл в лентата за насрещно движение и се блъснал в лек автомобил „Хюндай“ с 56-годишен водач от Петрич. В резултат на инцидента, мотоциклетистът е пострадал фрактура на подбедрицата. На водача на лекия автомобил са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
На 19.10.2025 г. около 16:42 часа в района на с. Ръждак, 88-годишен мъж от Петрич, управлявайки електрическо превозно средство /триколка/, което не е регистрирано по надлежния ред и завивайки на ляво в посока Петрич е отнел предимството на лек автомобил „Опел Корса“ с 67-годишен водач от с. Беласица и е допуснал ПТП. С подкожен хематом на главата и луксация на раменната става е пострадал 88-годишният мъж, който е настанен за лечение в МБАЛ-Петрич. На водача на автомобила са направени проби с технически средства за употреба на алкохол и наркотични вещества, които са отрицателни.
7. В хода на извършена, около 13:24 часа на 19.10.2025 г. на бул. „Европа“ в Сандански, проверка на лек автомобил „Мерцедес“, с технически средства полицейски служители на РУ-Сандански установили, че 37-годишната водачка на автомобила, която е от Сандански шофира с наличие на 3,55 промила алкохол в издишания от нея въздух и след употреба на наркотично вещество. Тя е задържана със заповед за задържане до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
8. На 19.10.2025 г. около 17:50 часа на ул. „Владимир Поптомов“ в гр. Белица, от полицейски служители на РУ-Разлог е спрян лек автомобил „Опел Зафира“, управляван от 39-годишен мъж от гр. Банско. С техническо средство органите на реда установили, че водачът шофира с наличие на 1,49 промила алкохол в издишания от него въздух. Същият е задържан със заповед за задържане до 24 часа, а по случая е образувано досъдебно производство.
9. От полицейски служители на РУ-Сандански е задържан 33-годишен мъж от с. Микрево. Около 01:48 часа на 20.10.2025 г., управляваният от него лек автомобил „Мерцедес“ е спрян за извършване на проверка в с. Микрево и с техническо средство е установено, че водачът шофира с наличие на 1,56 промила алкохол в издишания въздух. По случая е образувано досъдебно производство.
Оперативна обстановка в района на действие на РДПБЗН-Благоевград
За периода от 08:00 часа на 17.10.2025 г. до 08:00 часа на 20.10.2025 г. в звената за ПБЗН при РДПБЗН - Благоевград са регистрирани 12 сигнала за произшествия.
Ликвидирани са 6 пожара.
С преки материални щети 3 пожара.
Без нанесени материални щети са възникнали 3 пожара.
Извършени са 5 спасителни дейности.
Лъжливи повиквания 1.
При пожарите са починали/пострадали 0 граждани.
На 17.10.2025 г. около 11:25 часа е получен сигнал за пожар влек автомобил в Гоце Делчев. Погасен от екип на РСПБЗН-Гоце Делчев. Щети: двигателен отсек на автомобила.
На 18.10.2025 г. около 03:55 часа е получен сигнал за пожар в селскостопанска постройка и складирано в нея сено в с. Стара Кресна. Погасен от 2 екипа на РСПБЗН-Сандански. Стойността на нанесените щети и причината за пожара са в процес на установяване.
На 19.10.2025 г. около 15:23 часа е получен сигнал за пожар в мотоциклет на пътя между с. Първомай и с. Кавракирово. Погасен от екип на РСПБЗН-Петрич. Щети: мотоциклет.
БТА публикува този текст съгласно чл. 5, ал. 1, т. 3 и ал. 3 от Закона за Българската телеграфна агенция
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина