site.btaОт днес на Шуменското плато се провеждат двата национални пленера по живопис и фотография


Откриването на форума е от 16:00 ч. във вторник на базата на „Зеленото училище“ на Шуменското плато
От вторник, 26 август, Шуменското плато събира участниците в двата национални пленера по живопис и фотография. За първи път Община Шумен провежда форумите заедно.
Концепцията тази година е съчетаването на традиционното изобразително изкуство с технологичния и документален подход на фотообектива. Вълнува ни синтезът на изкуствата, между въображаемото и реалното, посочват организаторите на събитието от Дружеството на шуменските художници.
В XVI издание на пленера по живопис „Шуменско плато“ участват художниците Борис Иванов, Десислава Досева, Деян Костадинов, Неделчо Кучков, Росен Кавръков, Атанас Атанасов, Благомир Папазов, Ферия Якубова, Калоян Тодоров и Красимир Арсов. Те са представители на различни градове от страната - Шумен, Варна, Добрич, Стара Загора, Хасково, София.
Пленерът по фотография „Шумен познат и непознат“ е осмо поредно издание и е на тема „Храмовете в Шумен и шуменско“. Участници в него са фотографите Божидар Генков, Явор Калоянов, Любослав Бочев, Валя Андонова, Николай Кулев и Стефан Стефанов.
Откриването на събитието е на 26.08.2025 г., вторник, от 16.00 ч. на базата на „Зеленото училище“ на Шуменското плато. Програмата на събитието продължава до 3 септември.
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина