site.btaОбщина Шумен: Смесен хор „Проф. Венета Вичева“ организира спектакъл „Кармозинела“ на 3 юли


Културната панорама за месец юли включва 26 събития и културни прояви
Смесен хор „Проф. Венета Вичева“ организира за жителите и гостите на града оперетен спектакъл по музика на Виктор Лонедер - „Кармозинела“. Събитието ще се проведе на 3 юли, четвъртък, от 21:00 ч. пред сградата на Община Шумен. Участие в спектакъла ще вземат Смесен хор „Проф. Венета Вичева“, Градски духов оркестър „Михаил Биков“ и диригент д-р Христо Атанасов. Входът е свободен.
Културната панорама за месец юли включва 26 събития и културни прояви. Сред тях и отбелязване на годишнини на видни българи. Народно читалище „Стилиян Чилингиров-1963“ организира изложби с начален час 9:00 ч., посветени на 130 години от смъртта на Петко Р. Славейков (1 юли), 173 години от рождението на Иван Вазов (9 юли) и 100 години от рождението на Георги Джагаров (17 юли).
Община Шумен и Командването на военен гарнизон – Шумен организират от 10:00 ч. на 18 юли пред паметника на Васил Левски - пл. „Освобождение“, тържествено честване по случай 147 години от Освобождението на Шумен и 188 години от рождението на Васил Левски.
В НЧ „Добри Войников-1856“ са организирани на 9 юли от 18:00 ч. среща разговор с проф. Атанас Семов – юрист, конституционен съдия и общественик, на 15 юли от 19:00 ч. концерт на Яна Дойнова „Вълшебната арфа“ и отново в 19:00 ч. на 16 юли ще се проведе открит урок на Балетното студио „Перли“ с участието на Едоардо Комелло – балетист от Варненската опера.
Общинското предприятие „Туризъм, публични прояви и атракции“ са подготвили дни на читателския клуб „Баба Райна“, които ще се проведат на 6 и 19 юли от 10:30 ч. в „Куфатария“.
Програмата за месец юли в Летния театър започва с комедийно шоу „Не съм върху себе си с Ала Бала“ на 3 юли от 20:30 ч., „Комедия за тенори“ на 7 юли от 20:00 ч. с участието на Асен Блатечки, Калин Врачански и други, най-добрите шеги от Капитана, Кючуков и Донски - „Златните момчета“, ще бъдат представени на 9 юли от 20:30 ч., концерт на Тоника СВ на 10 юли от 21:00 ч.
Събитията ще продължат на 17 юли от 20:00 ч. в Летния театър с вечни арии и световни хитове С участието на Християна Лоизу, Георги Милтиядов и Квартет Белканто, организирано от Симфониета – Шумен. На 24 юли от 21:00 ч. ще се проведе концерт на Веселин Маринов „Да се събудиш до мен“, на 28 юли от 21:00 ч. – концерт на Орлин Горанов и група „Акага“ и на 30 юли 20:30 ч. е комедийното шоу с Димитър Рачков„ Рачков и жените“.
Симфониета – Шумен организира „Цигански романси и песни за душата“ със солист Красимир Джамбазов и диригент Славил Димитров на 10 юли от 20:00 ч. в къща музей „Панчо Владигеров“.
Месечните събития включват различни читалищни изяви, сред които са Ден на шоколада на 7 юли от 11:00 ч. в с. Белокопитово, VI кулинарен фестивал „На разпалена жарава, всичко вкусно става“ на 13 юли от 10:00 ч. в с. Васил Друмев, спортен празник на 14 юли от 10:30 ч. в с. Салманово, празник на с. Илия Блъсково на 19 юли от 18:30 ч., празник на с. Мараш на 26 юли от 19:00 ч.
На 8 юли от 17:30 ч. НЧ „Напредък-1869“ и на 25 юли 10:00 ч. НЧ „Пробуда-1958“ организират също обществени събития, на които са поканени шуменци.
Културната панорама за месец юли може да откриете на следния линк: https://www.shumen.bg/kultura-mladezhki-dejnosti-i-sport-2/kultura/mesechen-kulturen-kalendar/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина