site.btaФедерацията на транспортните работници „Подкрепа“ и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ ще проведат протестна акция под надслов „Бюджет и увеличение на заплатите сега!“


На 26 юни 2025 г., четвъртък, от 8.30 ч., пред Столична община, Федерацията на транспортните работници „Подкрепа“ и Федерацията на транспортните синдикати към КНСБ ще проведат протестна акция под надслов „Бюджет и увеличение на заплатите сега!“.
Протестът е заради неизпълнението на поетите ангажименти за увеличение на трудовите възнаграждения в градския транспорт в София, резултат от забавеното приемане на бюджета на града за тази година и връщането му в СОС за повторно разглеждане. Въпреки осигурените от държавата средства, липсата на приет бюджет блокира ключови решения, застрашава нормалното функциониране на сектора и води отново до нарастващо напрежение сред служителите.
Протестиращите настояват за:
- незабавни действия за приемане на бюджета на Столичната община за 2025 г.;
- увеличение на заплатите на работещите в градския транспорт на столицата с 300 лв.;
- подобряване на условията на труд и устойчиви решения, гарантиращи стабилността на дружествата от обществения транспорт.
Двете федерации на транспортните синдикати на КТ „Подкрепа“ и на КНСБ призовават ръководството на общината и общинските съветници да поемат своята отговорност към хората, които ежедневно осигуряват мобилността на столицата.
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина