site.btaОбщина Ловеч: Третото издание на Танцовия фестивал „Танцувай и мечтай“ събра над 250 участника от 15 клуба по съвременни и фолклорни танци
На 14–15 юни в Ловеч се проведе третият танцов фестивал „Танцувай и мечтай“, организиран от НЧ „Бяла Анаста-2016“ и Модна къща „Перлита“, с подкрепата на Община Ловеч и Съюза на организациите за любителско изкуство (СОЛИ).
Фестивалът е с конкурсен характер. Професионално и лицензирано жури оценяваше участниците, пристигнали от всички краища на България. Съдийският екип бе в състав: Силвия Томова – преподавател в Националното училище за танцово изкуство, в НАТФИЗ и Нов български университет, художествен ръководител на балета на Старозагорската опера; гл. ас. д-р Благовеста Калчева – преподавател в катедра „Хореография“ в АМТИИ „Проф. Асен Диамандиев“; Васил Дипчиков – танцьор, актьор, завършил НАТФИЗ, специалност Танцов театър, солист на балет „Арабеск“; Бетина Димитрова – хореограф и преподавател в областта на съвременния танц.
Представени бяха изпълнения в 12 танцови стила: акро денс, балет, джаз, етно, контемпорари, лирикъл, мюзикъл, танцово шоу, характерни танци, хип-хоп, мажоретни танци и фолклор. Участниците се състезаваха в 6 възрастови групи.
В двата фестивални дни жури, участници, гости и жители на града се наслаждаваха на изпълненията в танцовото изкуство.
Участниците и организаторите бяха поздравени за хубавата инициатива от заместник-кмета на Община Ловеч д-р Алдин Начков, който връчи и Купата на Община Ловеч на СК „Рона“ – Хасково.
Изпълненията се оценяваха с първо, второ и трето място във всяка възрастова група и стил. Допълнително бяха поощрени и няколко колектива със специални призове, сред които: Хореограф на фестивала, Солист на фестивала, Приз за педагогическа дейност, Купи на организаторите.
Бяха дадени и Гранд при в стиловете, както и Супер гранд при за цялостно представяне на колектив.
Ето и най-големите награди на фестивала:
Купа на Съюза на организациите за любителско изкуство (СОЛИ) – Танцова работилница, Плевен
Купа на Модна къща „Перлита“ – Роял Денс, София
Купа на НЧ „Бяла Анаста-2016“ – СКХГ „Елегант“, Ловеч и СБТИ „Феерия“, Сандански
Солист на фестивала – Валерия Михайлова от Роял Денс, София
Хореограф на фестивала – Милена Налбантова
Педагог на фестивала – Антония Лазарова
Купа на кмета на гр. Ловеч – СК „Рона“, Хасково
Grand Prix:
Трето място – DS Caribe, Стара Загора
Второ място – ДЮТС „Ловчанче“
Първо място – Танцова работилница, Плевен
Всички участници получиха медали и грамоти за своето представяне, а колективните изпълнения – и купи.
Специални гости на финала бяха Александър Дончев – Гранд при от вокалния фестивал „Новите звезди на България“, и Павел Петров – Супер гранд при за 2023 година от същия фестивал.
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина