Община Хасково – Прессъобщение

site.btaЙоан Радев, състезател на СК “Атлетик“ Хасково, е победител в трибоя за момчета под 14 г. в турнира „А1 атлетика за младежи“

Снимка: Пресцентър

Йоан Радев – състезател на СК “Атлетик“ Хасково е победител в трибоя за момчета под 14 г. в турнира „А1 атлетика за младежи“, който се проведе днес на стадион „Хасково“.  Състезанието е от спортния календар на Българската федерация по лека атлетика и се провежда с подкрепата на Община Хасково. Втори при момчетата е Теодор Симеонов, трети е Хари Блядков и двамата лекоатлети на Локомотив Пловдив.

При момичетата в трибоя първото място спечели Валена Георгиева от СК „Милкана Михайлова“ – Перник, втора е Мила Генова от СКЛА „Михаил Желев“- Сливен, третото  място заслужи Паулина Димитрова от СК Галакси-Пловдив.

47 момичета и 28 момчета участваха в „А1 атлетика за младежи“ Хасково 2024. Наградите на атлетите връчи заместник-кметът на Община Хасково Динко Тенев. За втора година Хасково печели домакинството на турнир от престижната младежка лекоатлетическа верига, която се организира от БФЛА.

Към 16:46 на 17.06.2024 Новините от днес