Централна избирателна комисия

site.btaЦентрална избирателна комисия – Решение № 3055-ЕП

Централна избирателна комисия – Решение № 3055-ЕП
Централна избирателна комисия – Решение № 3055-ЕП

Р Е Ш Е Н И Е

№ 3055-ЕП

София, 10 април 2024 г.

 

ОТНОСНО: обявяване на районите на територията на страната при произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 9 юни 2024 г.

 

На основание чл. 57, ал. 1, т. 1 във връзка с чл. 356 и чл. 7, ал. 2 от Изборния кодекс, Указ № 29 от 31 януари 2023 г. на Президента на Република България (обн., ДВ, бр. 11 от 02.02.2023 г.) и във връзка с Указ №103 от 9 април 2024 г. на Президента на Република България Централната избирателна комисия

 

Р Е Ш И:

 

Обявява районите на територията на страната при произвеждане на изборите за членове на Европейския парламент от Република България на 9 юни 2024 г. съгласно изборните райони за произвеждане на избори за народни представители на 2 април 2023 г. и на 9 юни 2024 г., както следва:

 

1. Първи район – Благоевградски, включващ общините: Благоевград, Банско, Белица, Гоце Делчев, Гърмен, Кресна, Петрич, Разлог, Сандански, Сатовча, Симитли, Струмяни, Хаджидимово и Якоруда.

2. Втори район – Бургаски, включващ общините: Бургас, Айтос, Камено, Карнобат, Малко Търново, Несебър, Поморие, Приморско, Руен, Созопол, Средец, Сунгурларе и Царево.

3. Трети район – Варненски, включващ общините: Варна, Аврен, Аксаково, Белослав, Бяла, Ветрино, Вълчи дол, Девня, Долни чифлик, Дългопол, Провадия и Суворово.

4. Четвърти район – Великотърновски, включващ общините: Велико Търново, Горна Оряховица, Елена, Златарица, Лясковец, Павликени, Полски Тръмбеш, Свищов, Стражица и Сухиндол.

5. Пети район – Видински, включващ общините: Видин, Белоградчик, Бойница, Брегово, Грамада, Димово, Кула, Макреш, Ново село, Ружинци и Чупрене.

6. Шести район – Врачански, включващ общините: Враца, Борован, Бяла Слатина, Козлодуй, Криводол, Мездра, Мизия, Оряхово, Роман и Хайредин.

7. Седми район – Габровски, включващ общините: Габрово, Дряново, Севлиево и Трявна.

8. Осми район – Добрички, включващ общините: Добрич-град, Балчик, Генерал Тошево, Добричка, Каварна, Крушари, Тервел и Шабла.

9. Девети район – Кърджалийски, включващ общините: Кърджали, Ардино, Джебел, Кирково, Крумовград, Момчилград и Черноочене.

10. Десети район – Кюстендилски, включващ общините: Кюстендил, Бобов дол, Бобошево, Дупница, Кочериново, Невестино, Рила, Сапарева баня и Трекляно.

11. Единадесети район – Ловешки, включващ общините: Ловеч, Априлци, Летница, Луковит, Тетевен, Троян, Угърчин и Ябланица.

12. Дванадесети район – Монтана, включващ общините: Монтана, Берковица, Бойчиновци, Брусарци, Вълчедръм, Вършец, Георги Дамяново, Лом, Медковец, Чипровци и Якимово.

13. Тринадесети район – Пазарджишки, включващ общините: Пазарджик, Батак, Белово, Брацигово, Велинград, Лесичово, Панагюрище, Пещера, Ракитово, Септември, Стрелча и Сърница.

14. Четиринадесети район – Пернишки, включващ общините: Перник, Брезник, Земен, Ковачевци, Радомир и Трън.

15. Петнадесети район - Плевенски, включващ общините: Плевен, Белене, Гулянци, Долна Митрополия, Долни Дъбник, Искър, Кнежа, Левски, Никопол, Пордим и Червен бряг.

16. Шестнадесети район – Пловдив, включващ община Пловдив.

17. Седемнадесети район – Пловдивски, включващ общините: Асеновград, Брезово, Калояново, Карлово, Кричим, Куклен, Лъки, Марица, Перущица, Първомай, Раковски, Родопи, Садово, Сопот, Стамболийски, Съединение и Хисаря.

18. Осемнадесети район – Разградски, включващ общините: Разград, Завет, Исперих, Кубрат, Лозница, Самуил и Цар Калоян.

19. Деветнадесети район – Русенски, включващ общините: Русе, Борово, Бяла, Ветово, Две могили, Иваново, Сливо поле и Ценово.

20. Двадесети район – Силистренски, включващ общините: Силистра, Алфатар, Главиница, Дулово, Кайнарджа, Ситово и Тутракан.

21. Двадесет и първи район – Сливенски, включващ общините: Сливен, Котел, Нова Загора и Твърдица.

22. Двадесет и втори район – Смолянски, включващ общините: Смолян, Баните, Борино, Девин, Доспат, Златоград, Мадан, Неделино, Рудозем и Чепеларе.

23. Двадесет и трети район – София, включващ районите: „Витоша“, „Изгрев“, „Красно село“, „Лозенец“, „Младост“, „Панчарево“, „Студентски“ и „Триадица“.

24. Двадесет и четвърти район – София, включващ районите: „Възраждане“, „Искър“, „Кремиковци“, „Оборище“, „Подуяне“, „Сердика“, „Слатина“ и „Средец“.

25. Двадесет и пети район – София, включващ районите: „Банкя“, „Връбница“, „Илинден“, „Красна поляна“, „Люлин“, „Надежда“, „Нови Искър“ и „Овча купел“.

26. Двадесет и шести район – Софийски, включващ общините: Антон, Божурище, Ботевград, Годеч, Горна Малина, Долна баня, Драгоман, Елин Пелин, Етрополе, Златица, Ихтиман, Копривщица, Костенец, Костинброд, Мирково, Пирдоп, Правец, Самоков, Своге, Сливница, Чавдар и Челопеч.

27. Двадесет и седми район – Старозагорски, включващ общините: Стара Загора, Братя Даскалови, Гурково, Гълъбово, Казанлък, Мъглиж, Николаево, Опан, Павел баня, Раднево и Чирпан.

28. Двадесет и осми район – Търговищки, включващ общините: Търговище, Антоново, Омуртаг, Опака и Попово.

29. Двадесет и девети район – Хасковски, включващ общините: Хасково, Димитровград, Ивайловград, Любимец, Маджарово, Минерални бани, Свиленград, Симеоновград, Стамболово, Тополовград и Харманли.

30. Тридесети район – Шуменски, включващ общините: Шумен, Велики Преслав, Венец, Върбица, Каолиново, Каспичан, Никола Козлево, Нови пазар, Смядово и Хитрино.

31. Тридесет и първи район – Ямболски, включващ общините: Ямбол, Болярово, Елхово, Стралджа и Тунджа.

 

 

ПРЕДСЕДАТЕЛ: Камелия Нейкова

СЕКРЕТАР: Севинч Солакова

ГС/ЕИ

news.modal.header

news.modal.text

Към 10:11 на 14.06.2024 Новините от днес

Тази интернет страница използва бисквитки (cookies). Като приемете бисквитките, можете да се възползвате от оптималното поведение на интернет страницата.

Приемане Повече информация