site.btaМакедоно-българската църква „Св. св. Кирил и Методий“ в Торонто представи график на богослуженията за периода 13 - 19 октомври


Църковното настоятелство на Македоно-българската източноправославна църква „Св. св. Кирил и Методий“ в Торонто, Канада, сподели за рубриката „БГ Свят“ на БТА график на богослуженията в периода 13 – 19 октомври октомври.
На 14 октомври със Света литургия от 10:30 ч. местно време ще бъде отбелязан празникът Петковден.
През тази седмица в храма ще бъдат организирани и два акатиста – на 16 и 17 октомври, които е планирано да започнат в 11:00 ч. местно време.
В събота, 18 октомври, от 18:00 ч. местно време ще бъде отслужена Велика вечерня.
Паметта на св. Иван Рилски Чудотворец ще бъде почетена на 19 октомври със Света литургия от 10:30 ч. местно време.
Както БТА писа, историята на храма „Св. св. Кирил и Методий“ в Торонто води началото си през първите години на 20. век, когато емигранти от балканските държави се заемат с учредяването на църковна община и построяването на църква, около която да се обединят, за да запазят източноправославната си християнска вяра, език, култура, традиции и да поддържат своето национално самосъзнание.
Македоно-българската източноправославна църковна община „Св. св. Кирил и Методий“ е учредена в Торонто в края на август 1910 г. от комитет, наброяващ 200 души с говорител йеромонах Теофилакт. През 2020 г. църковният храм в Торонто отбеляза своята 110-годишнина.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина