site.btaОбщинските съветници на Ловеч приеха да има социална услуга за възрастни и хора с увреждания
BOBSTH 15:00:31 12-10-2018
GI1459BO.036
Ловеч - общински съветници - проект - социална услуга
Общинските съветници на Ловеч приеха да има социална услуга за възрастни и хора с увреждания
Ловеч, 12 октомври /Даниела Балабанова, БТА/
Община Ловеч да кандидатства с проектно предложение "Подкрепа за деинституционализация на социалните услуги за възрастни и хора с увреждания в гр. Ловеч", са приели общинските съветници на нарочно заседание, след като предложението бе отхвърляно два пъти, съобщават от общинската администрация.
Съветниците от двете основните политически формации са се обединили около становището, че тази социална услуга е крайно необходима за града, допълват от адмирацията.
Кандидатстването ще стане по оперативна програма "Региони в растеж" 2014-2020 г.
Община Ловеч е определена като конкретен бенефициент съгласно Картата на услугите по Плана за действие за периода 2018-2021г. за изпълнение на Националната стратегия за дългосрочна грижа за разкриване на такъв център. Той ще се грижа за хора с увреждания и възрастни хора, за лица с психични разстройства, с умствена изостаналост, с различни форми на деменция и възрастни хора в невъзможност за самообслужване.
Общият размер на безвъзмездната финансова помощ е 570 хиляди лева, допълват от администрацията.
/ГИ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина